Įvesti muitus siūlo Pramonės ir prekybos ministerija (PPM), motyvuodama tuo, kad „reikia palaikyti vietos gamintojus“. Apie šiuos planus, susipažinę su apie pokyčius informuojančiu laišku, praneša televizijos RBC žurnalistai. Šią informaciją patvirtino didžiųjų pasaulinių bendrovių – „Coca-Cola“, „Narzan“, „Mars“, „Nestle“, „Mondalez“, „Danone“ ir „PepsiCo“ atstovai.
Šiuo metu Rusijoje galioja nuliniai mokesčiai tokios įrangos įvežimui iš užsienio. PPM siūlo įvesti technologijų apmokestinimą (nuo 3 iki 10 proc.). Verslo atstovai pasisakė kategoriškai prieš valdininkų idėją, nes rusų gamintojai paprasčiausiai neturi panašių technologijų, kaip gerai apie juos negalvotų Kremliuje.
Pagrindinės tiekiančios šalys yra Šveicarija, Vokietija ir Italija.
Skelbia apie gresiančius „nepopuliarius sprendimus“
Apie „galimus nepopuliarius sprendimus“ prabilo ir ekonominio vystymosi ministras Maksimas Oreškinas, skelbiama „Interfaks“.
Kokių konkrečiai nepopuliarių priemonių imsis Ekonominio vystymosi ministerija, valdininkas neatskleidė. „Buvo vienas įtemptas momentas, kuomet pareiškė, kad ekonominio vystymosi ministerija ruošia nepopuliarių sprendimų bloką. Tai buvo įvardyta. Kiekvienas suprato savaip, kai kas apie pensijinio amžiaus didinimą, kiti apie galimus mokestinius pokyčius“, – aiškino po susitikimo su M. Oreškinu deputatė Tatjana Cybizova.
„Nepopuliarių sprendimų“ įgyvendinimo laikotarpis taip pat nėra aiškus. Pačiame susitikime buvo aptariami pensijinio amžiaus didinimo, pagalbos smulkiam ir vidutiniam verslui galimybės, o taip pat subsidijų verslui skyrimo klausimai.
Daugiausiai nepasitenkinimo iš visų siūlomų reformų, sulaukia pensijinio amžiaus didinimas. Anot apklausų, daugelis rusų iš esmės bijo neišgyventi iki pensijos, todėl šią iniciatyvą vertina neigiamai.