Užsikrėtimo Ebolos virusu atvejų iki lapkričio padaugės trigubai, iki 20 tūkstančių, tūkstančiais kas savaitę, jei nebus reikšmingai suintensyvintos pastangos protrūkiui sustabdyti, antradienį perspėjo Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO).
„Be drastiško kontrolės priemonių gerinimo (užsikrėtimo) atvejų ir mirčių nuo Ebolos (viruso) skaičiai, kaip laukiama, artimiausiais mėnesiais toliau didės nuo šimtų iki tūkstančių per savaitę“, – sakoma PSO studijos išvadose.
Dabartinis protrūkis Vakarų Afrikoje jau pareikalavo daugiau kaip 2,8 tūkst. gyvybių ir užkrėtė daugiau kaip 5,8 tūkst. žmonių.
Tačiau PSO prognozuoja, kad tuo atveju, jei nebus imtasi rimtų veiksmų, „suvestinis patvirtintų ir tikėtinų atvejų skaičius iki lapkričio 2-osios ... bus 5 925 Gvinėjoje, 9 939 Liberijoje ir 5 063 Siera Leonėje“.
Tokiu būdu vien šių trijų valstybių bendras atvejų skaičius viršys 20 tūkst., sakoma studijoje, kurią antradienį paskelbė „New England Journal of Medicine“.
Tai taip pat reikštų mirties atvejų skaičiaus šuolį, nes ekspertai užsimena, kad dabartinio protrūkio mirties atvejų yra daug daugiau nei plačiai pateikiamas vieno iš dviejų skaičius.
Jei atsižvelgiama vien į mirties ir pasveikimo atvejus, mirtingumas yra maždaug 71 proc., rodo tyrimas.
Nuo Ebolos viruso mirė 2 811 žmonių, protrūkis „sulaikytas“ Senegale ir Nigerijoje, praneša PSO
Daugiausiai aukų per visą istoriją pareikalavusi Ebolos viruso epidemija Vakarų Afrikoje jau nusinešė 2 811 gyvybių, pirmadienį paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kuri pridūrė, kad Senegale ir Nigerijoje protrūkis iš esmės jau suvaldytas.
PSO, kuri yra Jungtinių Tautų (JT) padalinys, paskelbė, kad rugsėjo 18 dieną penkiose Vakarų Afrikos valstybėse Ebolos virusu buvo užsikrėtę iš viso 5 864 žmonės.
Nuo rugsėjo 14-osios, kai praėjusį kartą buvo paskelbtas mirusių pacientų skaičius (2 630), liga pareikalavo 181 gyvybės.
Gvinėjoje, kur metų pradžioje šis protrūkis kilo, ir kaimyninėse Liberijoje bei Siera Leonėje užregistruota ir toliau užregistruojama daugiausiai atvejų.
Ypač smarkiai nukentėjo Liberija – joje užregistruoti 3 022 užsikrėtimo atvejai, kurių 1 578 baigėsi mirtimi.
Tuo tarpu „protrūkiai Senegale ir Nigerijoje yra beveik sulaikyti“, sakoma PSO pareiškime.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.