Nutekintas britų dokumentas rodo, kad Europa tikriausiai ne taip tvirtai kaip JAV reaguos į Rusijos veiksmus Ukrainoje, rašo nepriklausoma Briuselio svetainė „Euobserver“.
Minimas dokumentas pirmadienį buvo nutekintas Londone, kai laisvai samdomas fotografas Steve’as Backas (Stivas Bakas) gavo slapto dokumento, kurį britų pareigūnas nešėsi į šalies Nacionalinio saugumo tarybos posėdį, atvaizdą.
Jame sakoma, kad Jungtinė Karalystė remia „vizų suvaržymus /kelionių draudimus“ ES lygiu Rusijos pareigūnams ir palaiko „ESBO (Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijos) ir/ar JT (Jungtinių Tautų), (bet ne ES) stebėtojų dislokavimą Kryme ir Rytų Ukrainoje“.
Tačiau dokumente priduriama, kad Britanija „kol kas neremia prekybinių sankcijų … ar Londono finansinio centro uždarymo rusams“.
Jame taip pat sakoma, kad JK „neskatins jokių diskusijų (pavyzdžiui, NATO) apie nenumatyto atvejo karinius pasirengimus“.
Ši informacija atspindi ES užsienio reikalų ministrų tos pačios dienos susitarimą Briuselyje pagrasinti Rusijai tikslinėmis priemonėmis, jeigu ši nenutrauks Krymo okupacijos.
Tačiau ji rodo, kad britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) nenorės kenkti britų prekybiniams ar finansiniams interesams Rusijos atžvilgiu, kai ES lyderiai ketvirtadienį susirinks Briuselyje aptarti Ukrainos krizės.
Dokumentas taip pat rodytų, kad Lenkija, kuri ragino trečiadienį surengti NATO derybas ir sako, kad ši krizė kelia grėsmę Lenkijos saugumui, iš to susitikimo jei ką ir peš, tai veikiau gražius žodžius.
Londonas yra viena pagrindinių ES užsienio politikos formuotojų. Tačiau jo vaidmuo dėl Ukrainos krizės ypatingas, nes ji drauge su Rusija, Ukraina ir JAV pasirašė 1994 metų vadinamąjį Budapešto memorandumą, kuriuo įpareigojama ginti Ukrainos teritorinį vientisumą.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.