„Hamas“ iki šiol lieka užsispyrusi. Ji net neatsiuntė savo atstovo į derybas Dohoje. Todėl spaudimas turėtų būti nukreiptas į „Hamas“ ir (Yahya) Sinwarą, o ne į Izraelio vyriausybę“, – per vyriausybės posėdį sakė Benjaminas Netanyahu, turėdamas omenyje naująjį „Hamas“ politinį vadovą.
Izraelio ministro pirmininko komentarai nuskambėjo prieš JAV valstybės sekretoriaus Antony‘io Blinkeno vizitą kiek vėliau sekmadienį. Šiuo vizitu tikimasi pasiekti susitarimą, kuris galėtų padėti išvengti dar platesnio masto sukrėtimo.
Vakarų sąjungininkė Jordanija, Izraelyje protestuojantys įkaitų rėmėjai ir pati „Hamas“ ragino daryti spaudimą B. Netanyahu, idant būtų pasiektas susitarimas.
Ketvirtadienį „Hamas“ pareigūnas Osama Hamdanas agentūrai AFP sakė, kad judėjimas informavo tarpininkus, jog dalyvaus Dohos derybose, vykusiose ketvirtadienį ir penktadienį, jei bus „nustatytas grafikas“, kaip įgyvendinti tai, dėl ko „Hamas“ jau susitarė. Be to, „Hamas“ grupuotė paskelbė nepritarianti, jos žodžiais, „naujoms sąlygoms“, kurias iškėlė Izraelis.
Tačiau B. Netanyahu pareiškė ministrų kabinetui, kad „mes rengiame derybas, o ne scenarijų, pagal kurį tik duodame ir duodame. Yra dalykų, dėl kurių galime būti lankstūs, ir yra dalykų, dėl kurių tokie būti negalime ir kurių primygtinai reikalausime.“ Pasak jo, dedamos „didžiulės pastangos“, kad įkaitai būtų sugrąžinti namo.
„Tvirtai laikomės nustatytų principų, kurie yra esminiai Izraelio saugumui“, – sakė B. Netanyahu, ragindamas daryti „stiprų karinį spaudimą ir stiprų diplomatinį spaudimą“ „Hamas“, tam, kad būtų pasiektas susitarimas.
Vykdamas į devintąją kelionę į Artimuosius Rytus nuo karo Gazos Ruože pradžios, kai spalio 7 d. „Hamas“ užpuolė Izraelį, A. Blinkenas pirmadienį planuoja susitikti su B. Netanyahu ir kitais Izraelio vadovais, o vėliau šią savaitę Kaire turėtų būti atnaujintos derybos dėl paliaubų.