Baiminantis, jog nelaimė bet kurią akimirką gali pasikartoti, dešimtys tūkstančių namų netekusių žmonių perspėjami negrįžti į nusiaubtas pakrantes.
Anak Krakatau vulkanas ir toliau nerimsta. Iš jo vis smarkiau veržiasi lava, dujos bei kyla milžiniškas pelenų stulpas, pasiekęs už keliasdešimt kilometrų esančių Javos ir Sumatros salų pakrantes. Liudininkai pasakoja, jog galingi sprogimai aplink ugnikalnį aidi nuolatos. Baiminamasi, kad galėjo atsiverti nauji krateriai. Praėjusį šeštadienį nuslinkęs vienas vulkano šlaitas ir sukėlė galingą cunamio bangą, nušlavusią aplinkinių pakrančių miestus ir pražudžiusią mažiausiai 430 žmonių.
„Vis dar bandome suprasti, kas sukėlė šį fenomeną. Manome, kad nelaimė įvyko ne tik dėl vulkano aktyvumo. Kilus nuošliaužai, prasidėjo smarkus lietus ir žemės drebėjimas. Visa tai ir sukėlė cunamį", - sako geologijos ekspertas Ratdomo Purbo.
Dėl itin padidėjusio vulkano aktyvumo sukrėstoje šalyje skubiai skelbiamas antras didžiausio cunamių ir vulkano išsiveržimo pavojus. O savo sunaikintus pakrančių namus apžiūrėti grįžtantys indoneziečiai perspėjami laikytis kuo toliau nuo paplūdimių. Iki penkių kilometrų išplėsta uždrausta zona aplink griaudėjantį Anak Krakatau, o oro uostams nurodyta nukreipti visus skrydžius toliau nuo pavojingos zonos.
Indonezijoje kol kas nėra jokios patikimos vulkaninių cunamių įspėjimo sistemos. Tad kol šalies valdžia suka galvą, kaip apsaugoti pakrančių gyventojus nuo bet kurią akimirką vėl galinčio kilti cunamio, 16 tūkstančių žmonių vis dar glaudžiasi prieglaudose ir laikinose pastogėse. Per 150 žmonių vis dar dingę be žinios.