Rezultatai iš Niukaslo Anglijos šiaurės rytuose rodė, kad pasilikimo Bendrijoje šalininkai tik nežymiai pirmauja – 50,7 proc. balsų prieš 49,3 procento. Balsuotojų aktyvumas ten buvo 68 procentai.
„Oho. Tai gali tapti labai dideliu rūpesčiu“ premjerui Davidui Cameronui ir jo palaikomai „pasilikimo“ šalininkų stovyklai, žurnalistams sostinėje sakė Londono ekonomikos mokyklos profesorius Simonas Hixas.
Tyrėjas sakė, kad jo ankstesnės prognozės rodė, jog visiems šalyje atiduotiems balsams pasiskirsčius po lygiai Niukaslas turėjo atsidurti eurooptimistų stovykloje, kuri tame regione turėjo užsitikrinti 18 procentinių punktų persvarą.
Britanijos užjūrio teritorija Gibraltaras buvo pirmoji iš 382 balsų skaičiavimo vietų, paskelbusi oficialius rezultatus, kurie parodė triuškinamą ES šalininkų pergalė, kaip ir buvo tikėtasi.
Tame anklave prie Ispanijos pietinės sienos 95,9 proc. referendumo dalyvių nubalsavo už tolesnę narystę Bendrijoje, o pasitraukimo šalininkai surinko tik 4,09 proc. balsų (iš viso 823).
Vis dėlto tebėra neaišku, kaip galiausiai pakryps svarstyklių lėkštės. Kol kas dauguma rezultatų buvo paskelbti iš mažų apygardų, tokių kaip Silio salos prie Britanijos vakarinių krantų arba Orknio salos, esančios prie Škotijos.
Rezultatai iš Anglijos šiaurės rytinio Sanderlando regiono buvo pirmieji, pademonstravę aiškią pasitraukimo iš ES šalininkų persvarą. Ten vadinamojo „Brexit“ šalininkai surinko 61,3 proc., o priešininkai – 38,7 proc. balsų.
Apklausos jau kelis mėnesius rodė, kad abiejų stovyklų palaikymas yra apylygis, nors pastarąsias kelias dienas buvo ženklų, kad iniciatyvą krypsta į narystės Bendrijoje šalininkų pusę.
Taip pat nuogąstaujama, kad ketvirtadienį pliaupusios smarkios liūtys, taip pat „pasilikimo“ stovyklos tvirtovėje Londone, gali sumažinti balsuotojų aktyvumą, o tai daugeliu atveju gali būti naudinga euroskeptikų stovyklai.