Policijos pareigūnas Arunas Kumaras Singhas nurodė, kad Funchu Tamangas (Funčus Tamangas) iš savo namo griuvėsių Nuvakoto rajone, esančiame už 80 km į šiaurės vakarus nuo Katmandu, buvo ištrauktas šeštadienį.
Jis pridūrė, kad senolis, atsipirkęs tik nežymiais rankos ir kulkšnies sužeidimais, šiuo metu yra gydomas ligoninėje.
„Į rajono ligoninę jis buvo atskraidintas sraigtasparniu. Jo būklė stabili“, - pridūrė pareigūnas.
Policija sekmadienį iš griuvėsių sekmadienį į šiaurės rytus nuo sostinės Katmandu esančioje Sindhupalčoko apygardoje, kuri yra vienas labiausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjusių šalies rajonų, taip pat ištraukė tris žmones.
Vyriausybės administratorius Surya Prasadas Upadhaya (Sūrja Prasadas Upadhaja) nurodė, kad du vyrai ir viena moteris buvo ištraukti iš griuvėsių netoli Sjaulio kaimo praėjus aštuonioms dienoms nuo žemės drebėjimo.
Šių žmonių išgelbėjimas tapo retomis geromis naujienomis nuniokotai šaliai, nes dar šeštadienį pareigūnai atmetė galimybę rasti po griuvėsiais išgyvenusių žmonių ir pranešė, kad dabar didžiausias dėmesys bus skiriamas pagalbai tūkstančiams žmonių, įstrigusių atokiose Himalajų vietovėse.
Finansų ministras Ram Sharanas Mahatas (Ram Šaranas Mahatas) sakė, kad gelbėtojams pasiekus kalnų kaimelius, kuriuos su žeme sulygino didžiausias žemės drebėjimas Nepale daugiau kaip per 80 metų, aukų skaičius veikiausiai dar labiau išaugs.
„Vis dar yra kaimų, kuriuose, mūsų žiniomis, buvo sugriauti visi namai, bet jie iki šiol nebuvo pasiekti“, - savo pranešime teigė R.Sh.Mahatas.
„Pakartotiniai smūgiai dar nenuslopo ir manome, kad galutiniai aukų skaičiai pakils kur kas aukščiau“, - sakė ministras.
Trys žmonės rasti po griuvėsiais išgyvenę aštuonias dienas
Praėjus aštuonioms dienoms nuo pražūtingo žemės drebėjimo Nepale, iš savo namų griuvėsių buvo ištraukti trys gyvi žmonės, sekmadienį pranešė vienas pareigūnas.
Vienas Nepalo vidaus reikalų ministerijos pareigūnas nurodė, kad policija ir kariuomenė tris gyvus žmones iš griuvėsių ištraukė į šiaurės rytus nuo sostinės Katmandu esančiame Sindhupalčoko apygardoje, kuri yra vienas labiausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjusių šalies rajonų.
Vyriausybės administratorius Surya Prasadas Upadhaya (Sūrja Prasadas Upadhaja) patvirtino, kad du vyrai ir viena moteris buvo ištraukti iš griuvėsių netoli Sjaulio kaimo. Jie buvo išvežti į netoliese esančią ligoninę.
Daugiau informacijos kol kas nepateikiama.
Minėta apygarda yra smarkiausiai nukentėjusi nuo 7,8 balo stiprumo žemės drebėjimo. Joje žuvo daugiausia žmonių.
Ji įsikūrusi maždaug už 60 km į vakarus nuo sostinės Katmandu.
Nepalo žygių pėsčiomis regione tarp rasto 51 žuvusiojo yra ir užsieniečių palaikų
Nepalo populiariame Langtango kalnų žygių pėsčiomis regione po pražūtingo praėjusio savaitgalio žemės drebėjimo policija aptiko daugiau kaip 50 žmonių palaikų, tarp jų šešių užsieniečių, sekmadienį pranešė vienas aukšto rango vietos pareigūnas.
Po 7,8 balo stiprumo žemės drebėjimo, kuris įvyko balandžio 25 dieną ir per kurį žuvo daugiau kaip 7 tūkst. žmonių, Langtange gali būti dingę dar 100 turistų.
Langtangui priklausančio Rasuvos rajono vadovaujantis pareigūnas Uddavas Prasadas Bhattarai (Udavas Prasadas Bhatarajas) sakė, kad regione, kuriame kilo žemės drebėjimo sukeltos sniego lavinos, minimi palaikai pastarosiomis dienomis buvo rasti įvairiose vietose. Dalis jų buvo užversti griuvėsių nuolaužomis.
„Iki šiol Langtango rajone ištraukėme 51 žmogaus kūną. Šeši iš jų yra turistai. Skaičiuojame, kad šiame rajone gali būti dingę dar maždaug 100 turistų“, - sakė U.P.Bhattarai.
„Mūsų prioritetas buvo ištraukti išgyvenusius žmones. Išgelbėjome per 350 žmonių, maždaug pusė iš jų buvo turistai ar vedliai“, - sakė jis naujienų agentūrai AFP į šiaurę nuo Katmandu esančioje Rasuvoje.
„Manome, kad dabar esame išgelbėję didžiąją dalį išgyvenusiųjų. Dabar gabensime žemyn žuvusiųjų palaikus“, - pažymėjo jis.
Turizmo departamento vadovas Tulsi Gautamas (Tulsis Gautamas) sekmadienį sakė, kad iki šiol visoje šalyje buvo rasti 54 žuvusių užsieniečių kūnai.
Europos Sąjungos diplomatai penktadienį nurodė, kad Nepale vis dar nepavyksta susisiekti su maždaug 1 tūkst. Europos šalių piliečių, bet manoma, kad daugelis jų yra saugūs, tik nepasiekiami ryšio priemonėmis.