Apie tai rašo rusų žurnalistas ir tinklaraštininkas Andrejus Malyginas, teigiama „censor.net.ua“.
„Klausykite, jeigu žmonės būtų nešę savo žuvusiųjų artimųjų portretus, ar juos būtų išmetę pasibaigus renginiui?“, – klausia A. Malyginas. Tinklaraštininko teigimu, net jeigu buvo nešami ne artimųjų plakatai, tokia nepagarba žuvusiesiems Antrojo pasaulinio karo metu neatleistina.
Leidinys pažymi, kad prie akcijos prisijungusio V. Putino nešamame plakate nebuvo nurodyti jo tėvo duomenys.
Socialiniuose tinkluose pasipiktinę rusai teigia, kad tokia nepagarba protėviams rodo, kad ir ši akcija galėjo būti organizuojama „suvarant į renginį biudžetinius darbuotojus“.
Maskvoje per Pergalės dienos eitynes 300 tūkst. žmonių nešė Antrojo pasaulinio karo dalyvių portretus
Apie 300 tūkst. žmonių šeštadienį ėjo Maskvos centrinėmis gatvėmis, nešdami artimųjų, kurie kovėsi Antrajame pasauliniame kare, portretus. Didžiulės kolonos pradžiai pasiekus Raudonąją aikštę, prie jos prisidėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris nešė savo velionio tėvo, vilkinčio jūreivio uniformą, portretą. Šios eitynės, pavadintos Nemirtingojo pulko akcija – dalis renginių pergalės prieš nacistinę Vokietiją 70-ųjų metinėms pažymėti. Anksčiau šeštadienį vykusiame kariniame parade Raudonojoje aikštėje pražygiavo 16,5 tūkst. karių. „… Aš manau, kad mano tėvas taip pat, kaip milijonai paprastų kareivių – juk jis ir buvo paprastas kareivis – turėjo teisę pereiti šią aikštę. Bet likimas taip susiklostė, kad ne visi galėjo pereiti šią aikštę“, – sakė V. Putinas. Prezidentas dar pažymėjo, kad akcija „Nemirtingasis pulkas“ – pačių žmonių iniciatyva. Panašios eitynės taip pat buvo surengtos kituose Rusijos miestuose.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.