„Rusijai ir Ukrainai nesusitarus dėl dujų, jos tikrai brangtų. Prisimenant šaltą 2017-2018 metų žiemą, kai „Nord Stream 1“, dujotiekis „Yamal-Europe“ per Baltarusiją ir Ukrainos dujų tranzito koridorius veikė visu pajėgumu, kainos šuolis dėl tokio tiekimo sutrikimo gali būti esminis. Labai tikiuosi, kad taip nenutiks, nes tai – blogai ilgalaikėje perspektyvoje“, – interviu Rusijos televizijai „Rossija 24“ sakė jis.
„Fiziškai dujų pakaks, tačiau vienaip ar kitaip kiekis bus ribotas – iš rinkos dings 90-100 mlrd. kubinių metrų dujų, kurios pumpuojamos per Ukrainą. Žinoma, tai smarkiai paveiks kainas, galime išvysti staigų jų šuolį“, – pridūrė M. Mehrenas.
Dabar didžiąją importuojamų rusiškų gamtinių dujų dalį Europa gauna per Ukrainą, tačiau dabartinė Rusijos „Gazprom“ ir Ukrainos „Naftogaz“ tranzito sutartis baigs galioti šių metų pabaigoje, o Kijevo ir Maskvos derybos, tarpininkaujant Briuseliui, kol kas bevaisės.
Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas, už energetikos sąjungą atsakingas Marošas Šefčovičius penktadienį paskelbė, jog ketvirtasis šių derybų etapas numatytas spalio 28-ąją Briuselyje.
Rusija tiesia du naujus Ukrainą aplenkiančius dujotiekius į Europą – „Nord Stream 2“ per Baltijos jūrą ir „TurkStream“ per Juodąją jūrą bei Turkiją, ir tik pirmasis jų gali pradėti veikti 2020 metų pradžioje, jei „Gazprom“ gaus Danijos leidimą baigti tiesti vamzdyną per jos teritorinius vandenis.