Moteris, gyvenanti, Dunedino mieste, pietų Zelandijoje, galėjo tik niurnėti, kai skambino pagalbos telefonu. Pasak vyresniojo seržanto Steve‘o Aitkeno, ligoninė sulaukė skambučio, tačiau dėl prislopinto balso, jie negalėjo suprasti ar yra skambinama dėl sveikatos negalavimo, ar paskambinęs žmogus yra paimtas įkaitu. Tai buvo bauginanti patirtis moteriai, mat jai kvėpuoti trukdė peršalimas.
Kalbėdama po gydymo miesto ligoninėje, 64 metų moteris sakė, kad beieškodama tutelės, kurioje buvo kremas nuo pūslelinės, ji sumaišė tūteles ir panaudojo klijus vietoj vaistų. Moteris teigia visus savo tepalus laikanti viename dėkle, tačiau klijų tutelė irgi buvo toje pačioje vietoje, todėl ji ir sumaišė jas. Ji negalėjo užuosti, kad naudoja klijus, nes dėl peršalimo jos nosis buvo užsikimšusi. Tik atsigulus į lovą, moteris susimąstė, kokius vaistus ji vartojo. Tada ji pajuto, kad jos burna yra sutepta klijais, todėl nedelsiant surinko pagalbos telefono numerį. Dėl klijų poveikio, ji negalėjo kalbėti, todėl nesugebėjo pasakyti kur ji gyvena ir padiktuoti savo telefono numerį.
Pokalbis vyko tokiu principu, jog asmuo iš pagalbos tarnybų uždavinėdavo klausimus, o moteris sugebėdavo atsakyti į klausimus tik pritardama „mmm“. Tada pagalbos tarnybos darbuotoja vardijo visus miesto rajonus ir gatves. Nelaimėlė turėjo suploti vieną kartą, jei pasakyta gatvė ar rajonas yra neteisingas, du kartus jei teisingas. Užtruko nemažai laiko, kol buvo išsiaiškinta, kokiame rajone, kokioje gatvėje ir kokiame name moteris gyvena.
Pareigūnai iš pradžių išsiuntė specialiai apmokytus šunis į namą viename iš miesto priemiesčių, manydami, kad moteris tapo žiauraus nusikaltimo auka.
Ligoninėje moteriai buvo panaudota parafino alyva norint pašalinti klijus.