Vaizdo įrašai, kuriuose žmonės gamina gardžius omarus ir valgo juos priešais kameras, socialiniuose tinkluose sulaukia milijonų peržiūrų. Šis delikatesas įperkamas ne kiekvienam, todėl daugelis smalsuolių tik žiūri ir svajoja kada nors paragauti šio patiekalo.
O kiti svajoja šį kažkieno delikatesą išgelbėti. Tarkime, ištraukti omarą dar iš prekystalio prekybos centre, kol jo nieks nesuvalgė. Niujorkietis John'as ir jo draugė taip ir padarė ant parduotuvės prekystalio pamatę retos rūšies vėžiagyvį. Net suteikė jam vardą.
„Klementina yra tik viena iš 30 milijonų omarų, kurie pasaulį išvysta oranžinės spalvos. Ji taip pat yra viena iš nedaugelio omarų, kuriuos kažkas išties išgelbėjo iš prekybos centro“, – pasakoja omaro gelbėtojas John'as Di Leonardo'as.
Džonas ir gamtosaugininkai derėjosi su parduotuve, kad ši paleistų Klementiną, už omarą mokėti nereikėjo. O dabar jis jau pakeliui į laisvę.
„Jų negalima tiesiog mesti į vandenį. Nes jie tuoj pat mirs nuo šoko. Todėl mes Klementinai įmaišome šiek tiek jūros vandens į jos vandenį iš prekybos centro“, – sako omaro gelbėtojas.
Nežinia, ar paleistas į jūrą omaras greitai taps maistu kitiems laukiniams gyvūnams, ar jam pasiseks išgyventi ilgiau, mat gamtos gyvybės ratas veikia taip, kad praktiškai visi gyvi padarai žemėje arba valgo kitus padarus, arba yra kažkieno kito maistas. Tačiau žmonių, naiviai manančių, kad tai gali pakeisti interneto laikais, vis atsiranda.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.