„Pastebėjau, kad D. Trumpas nepaskelbė pasmerkimo. Manau, nepaprastai svarbu, kad kiekvienas, galbūt pirmiausia – JAV prezidentas, pasisakytų prieš cheminio ginklo panaudojimą XXI amžiuje“, – sakė Kremliaus kritikas interviu televizijai „CBS News“.
Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kanclerė pasmerkė A. Navalno apnuodijimą.
Europos Sąjunga dėl šio incidento paskelbė sankcijas šešiems Rusijos aukšto rango pareigūnams ir Valstybiniam organinės chemijos ir technologijų mokslinių tyrimų institutui.
Sankcijos, susijusios su A. Navalno apnuodijimu, įvestos pagal baudžiamųjų priemonių, taikomų už cheminio ginklo platinimą ir panaudojimą, režimą. Pagal šį režimą buvo paskelbtos sankcijos asmenims, kuriuos ES laiko prisidėjusiais prie buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimu 2018 metais.
Spalio 6 dieną Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) paskelbė, kad Kremliaus kritikas A. Navalnas buvo apnuodytas viena iš nervus paralyžiuojančių medžiagų „Novičiok“, neįtraukta į Cheminio ginklo konvencijos priede esantį cheminių medžiagų sąrašą.
Tos pačios grupės nuodai buvo panaudoti 2018 metais Anglijoje prieš S. Skripalį ir jo dukterį – tas incidentas paskatino Briuselį paskelbti sankcijas keturiems rusų karinės žvalgybos pareigūnams.
Vokietija pasiūlė OPCW perduoti šias išvadas visoms Cheminio ginklo konvenciją ratifikavusioms šalims.
Rusija griežtai neigia savo atsakomybę dėl A. Navalno apnuodijimo.
A. Navalno riksmai lėktuve po apnuodijimo – video reportaže: