Visgi, šalies vadovo manymu, Katalikų Bažnyčios vadovas ateities kartoms paliko neatsakytą klausimą – ar gėrio priemonėmis galima kovoti su blogiu.
„Manau, kad tai buvo popiežius, kuris rodė ypatingą dėmesį ir pagarbą Lietuvai – tiek savo veikla, tiek savo vizitu 2018 m., tiek ir per kardinolą (Rolandą – ELTA) Makricą. Taip kad jis tikrai stengėsi, kad Bažnyčia žengtų koja kojon su gyvenimu, stengėsi kvestionuoti arba gal kitoje šviesoje apsvarstyti tam tikras katalikiškas dogmas, Bažnyčios dogmas. Ir jis tikrai labai nuoširdžiai rūpinosi jaunimu“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Nausėda, kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene Šventojo Sosto nunciatūroje pasirašęs užuojautų knygoje popiežiaus Pranciškaus atminimui pagerbti.
„Jis išliks mūsų atmintyje kaip šviesus, didis mąstytojas. Žinoma, į kai kuriuos klausimus jis neatsakė, bet galbūt ir negalėjo atsakyti. O tas klausimas yra štai koks – ar galima kovoti su blogiu gėrio priemonėmis? Ar galima sustabdyti blogį apeliavimu į moralę, į tam tikrus taurius jausmus? Palikime šį klausimą ateities kartoms“, – teigė jis.
„Aš pirmiausiai norėčiau išreikšti užuojautą visiems pasaulio tikintiesiems, Lietuvos tikintiesiems, kurie gedi popiežiaus Pranciškaus. Mano atmintyje tai žmogus, kuris prašė melstis už jį. Tai palydėkime malda jo žemiškąją kelionę ir palinkėkime sau tų idealų ir tos šviesos, kuri veda mus visus į priekį“, – savo ruožtu teigė D. Nausėdienė, primindama pirmąją popiežiaus Pranciškaus kalbą tikintiesiems.
G. Nausėda su popiežiumi Pranciškumi buvo susitikęs dar pirmosios kadencijos pradžioje, 2019 m.
„Aš tuo metu buvau ką tik išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentas. Pristačiau savo gerovės valstybės viziją, pristačiau savo siekį mažinti atotrūkius – na, jūs turbūt puikiai suprantate, kad tai turėjo jam padaryti pozityvų įspūdį, nes manau, kad tai yra sutinkama su krikščioniškąja ekonomikos ir visuomenės sąrangos koncepcija“, – vizitą prisiminė jis.
Šeštadienį G. Nausėda kartu su pirmąja ponia dalyvaus popiežiaus laidotuvėse. Klausiamas, ar vizito Italijoje metu planuoja papildomų dvišalių susitikimų, šalies vadovas nurodė, jog tokių planų nėra.
„Paprastai tokių vizitų metu stengiamasi nepainioti šito tikrai skaudaus įvykio visai tikinčiųjų bendruomenei su kažkokiais darbiniais reikalais. Todėl paprastai neįprasta organizuoti tuo pat metu oficialius susitikimus. Neformalių galimybių pasikalbėti su bičiuliais, kolegomis tikrai bus, nes tai bus mišių metu. Bet, be abejo, norisi tokią minutę susikaupti, pabūti su savimi, prisiminti amžinybėn išėjusį popiežių ir tokia proga be abejo bus“, – kalbėjo G. Nausėda.
ELTA primena, kad pirmadienio rytą, antrąją šv. Velykų dieną, mirė 88-erių popiežius Pranciškus. Katalikų Bažnyčia neteko vadovo praėjus vos parai po jo pasirodymo Šventojo Petro aikštėje Vatikane ir kreipimosi į pasaulio tikinčiuosius.
Popiežius Pranciškus šiemet sunkiai ir ilgai sirgo plaučių uždegimu. Iš ligoninės jis buvo paleistas kovo 23-ąją, po 38 dienas trukusio gydymo.
Skelbiama, kad pontifikas mirė nuo insulto ir širdies darbo sutrikimo.
Trečiadienį pontifikas pašarvotas Šv. Petro bazilikoje iki šeštadienį vyksiančių laidotuvių. Tikimasi, kad atsisveikinimo iškilmės sutrauks didžiules žmonių minias ir lyderius iš viso pasaulio.
Popiežius amžinojo poilsio atguls Romos Didžiojoje Švč. Marijos bazilikoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!