Tačiau, naujų JAV sankcijų, kurios galimai apimtų ir Rusijos bankų sferą, gali tekti palaukti iki lapkričio mėnesio. „Bloomberg“ šaltinių teigimu, Kongresas netrukus eis atostogų, o iki jų vargu ar bus priimami kardinalūs sprendimai. Tuo labiau, kad lapkritį vyks vidurio kadencijos rinkimai.
Tikėtina, jog JAV tautos atstovai jau šios savaitės pabaigoje išeis atostogų iki pat lapkričio 6-osios. Balsavimas dėl naujų sankcijų Rusijai kol kas nėra numatytas.
Mažiau ramybės
Tiesa, tai nereiškia, kad Rusijai ar investuotojams dėl to bus ramiau. Atvirkščiai, jaučiama atvira įtampa ir lūkesčiai smukdo pinigų srautų skirstytojų entuziazmą. „Šis užlaikymas reikia tik dar didesnį neapibrėžtumą investuotojams, bandantiems įvertinti pasipylusių sankcijų siūlymų realumą“, – rašoma agentūros „Bloomberg“ pranešime. Vien nuo šių metų balandį įvestų naujų sankcijų Rusijos milijardieriams investuotojai iš Rusijos valstybės skolos „patraukė“ 7,5 mlrd. dolerių.
JAV Senatas atostogų neis ir iš tiesų gali priimti įstatymų projektą dėl sankcijų iki rinkimų iki rinkimų, tačiau be Kongreso palaiminimo Donaldui Trumpui ant stalo dokumentas nepateks.
„Yra reali tikimybė, kad senatas priims šį įstatymų projektą iki rinkimų, – pareiškė „Bloomberg“ vienas iš senatorių, palaikantis naująjį sankcijų paketą. – Akivaizdu, kad Atstovų rūmai – visiškai kita istorija“.
DASKAA numatytos sankcijos finansinėms operacijoms
JAV Kongrese vienu metu yra svarstomi keli įstatymų projektai dėl sankcijų Rusijai, vienas kurių, pavyzdžiui, numato „Nord Stream 2“ apribojimus. Tiesa, vėliau JAV prezidentas D. Trumpas tikino, jog Europos šalių proteguojamam dujotiekio tiesimui kliūčių nedarys.
Rimčiausios sankcijos yra numatytos dokumente pavadinimu „Aktas dėl amerikiečių saugumo nuo Kremliaus agresijos“ (DASKAA), kuris numato finansines sankcijas prieš valstybės galimybes skolintis, sankcijas prieš bankus ir verslo galimybes operuoti doleriais, politikus ir bendroves. Vien pasirodžius šiai naujienai Rusijos rublio vertė smuko iki 2016-ųjų pabaigos rodiklių.