• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
New York Times".
Remdamasis neįvardytais JAV pareigūnais, kurie dalyvavo rengiant šią strategiją, laikraštis teigia, kad Irako ministras pirmininkas Nuri Kamalas al-Maliki (Nuris Kamalas Malikis) ketvirtadienį ilgo telefoninio pokalbio su G. W. Bushu metu, atsižvelgdamas į išaugsiantį JAV karių skaičių, sutiko per ateinančius pusantro mėnesio nusiųsti į Bagdadą dar tris irakiečių brigadas.
Nepaisant to, kai kurie amerikiečių pareigūnai, apibūdindami strategiją, sakė giliai abejojantys, ar pasiseks įgyvendinti naująjį planą, teigiama pranešime.
Anot pareigūnų, du trečdalius pažadėtų irakiečių pajėgų sudarys kurdų pešmergų daliniai, atsiųsti iš šiaurės Irako, bet vis dar esama abejonių, ar jie tikrai pasirodys Bagdade ir ar bus nuoširdžiai pasiryžę numalšinti religinę nesantaiką, sako laikraštis.
Raginimas išsiųsti į Iraką daugiau karių supriešins G. W. Bushą su naujojo demokratų kontroliuojamo Kongreso lyderiais, kurie penktadienį laiške prezidentui sakė, kad Jungtinės Valstijos verčiau turėtų planuoti laipsnišką amerikiečių karių išvedimą iš Irako.
Tikimasi, kad G. W. Bushas naująją strategiją viešai pristatys ateinančią savaitę, tikriausiai trečiadienį.
Remiantis "The New York Times", pareigūnai mano, kad G. W. Bushas veikiausiai neatsakys nieko konkretaus į klausimą, kiek laiko Bagdado gatvėse išliks papildomos JAV karių pajėgos.
Tačiau, pasak jų, amerikiečių strategai planavo, kad jie pasiliks mažiau nei metus, jeigu viskas klostysis gerai.
Vienas pagrindinių strategijos uždavinių yra daugiau kaip dvigubai padidinti Valstybės departamento pastangas atstatyti Iraką. Šia iniciatyva G. W. Busho administracija nori parodyti, kad naujoji strategija šalies atstatymui skirs tiek pat dėmesio kaip ir kovos veiksmams, sakoma laikraštyje.
Pasak laikraščio, su naujausios G. W. Busho karinės, ekonominės ir politinės iniciatyvos detalėmis supažindino keli šaltiniai, tarp jų būta ir tokių, kurie labai abejojo šios strategijos sėkme.
Pasak vieno iš jų, darbo programa "būtų buvusi labai naudinga 2003 metais ar net 2004 metais, bet dabar mes mėginsime ją įgyvendinti labai pasikeitusiame Irake", tokiame, kur noras iškovoti ir primesti konfesinę valdžią savo kaimynams gali atsverti norą susirasti darbą, teigia "The New York Times".
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų