Po katastrofiško Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržimo 79 m. po Kristaus, Pompėjos miestas buvo sunaikintas ir daugybė aukų paskendo pelenuose.
Per šimtmečius mirusiųjų minkštieji audiniai supuvo, palikdami tuščias ertmes, kurias mokslininkai užpildė gipsu ir sukūrė mirusių pompėjiečių liejinius.
Naujausi tyrimai
Naujojo tyrimo autoriai iš nedidelių skeletų fragmentų sugebėjo išskirti 14 skirtingų individų DNR. Jiems pavyko daugiau sužinoti apie jų lytį ir giminystės ryšius.
„Parodėme, kad individų lytis ir giminystės ryšiai nesutampa su ankstesnėmis nuostatomis“, – teigė tyrėjai.
„Pavyzdžiui, vienas ryškus pavyzdys – atradimas, kad suaugęs žmogus, dėvintis auksinę apyrankę ir laikantis vaiką, buvo interpretuojamas kaip motina su vaiku, tačiau tai buvo suaugęs vyras ir su juo nesusijęs vaikas“, – pridūrė tyrimo autorius Deividas Reichas.
Be to, buvo išsiaiškinta, kad viena mirusių asmenų pora, kuri anksčiau, kaip manyta, buvo seserys, yra vyras ir moteris. Ankstesniuose tyrimuose buvo pastebėta, kad šie žmonės dėvi papuošalus, todėl mokslininkai manė, kad tai yra moterys.
„Šie atradimai meta iššūkį ilgametėms interpretacijoms, tokioms kaip papuošalų siejimas su moteriškumu“, – sakė tyrėjai.
Šiuo metu tyrėjai analizuoja dar 168 Pompėjoje rastų asmenų DNR.