Pareiškime, paskelbtame praėjus dviem dienoms po to, kai jo kairiųjų radikalų partija „Syriza“ laimėjo parlamento rinkimus, A.Cipras kaltino ES lyderius nesitarus su jo vyriausybe prieš antradienį priimant bendrą deklaraciją, kurioje Rusija kaltinama vis aktyviau remianti prorusiškus separatistus Ukrainos rytuose.
Pabrėždami „Rusijos atsakomybę“ jau devynis mėnesius vykstančiame konflikte, ES lyderiai nurodė, kad Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrai per ketvirtadienį vyksiantį susitikimą tarsis dėl tolesnių spaudimo priemonių Maskvai.
A.Cipro biuras apkaltino Bendrijos lyderius „nesilaikius įprastos procedūros“, padedančios pasiekti bendrą ES šalių poziciją, ir teigė, kad bloko pareiškimas „neturi Graikijos pritarimo“.
Premjeras išsakė savo „nepasitenkinimą“ kalbėdamasis telefonu su ES užsienio politikos vadove Federica Mogherini (Federika Mogerini), taip pat pareiškė protestą ES atstovybei Atėnuose, sakoma Graikijos pranešime.
Tuo tarpu vienas ES diplomatinis šaltinis paneigė, kad su Atėnais nebuvo tartasi, pabrėžęs, jog buvo „buvo laikomasi“ įprastų procedūrų ir kad šiuo atveju, vadovaujantis įprasta praktika, valstybės narės tylėjimas – kaip esą elgėsi Graikija – buvo palaikytas pritarimu.
ES perspėjimas Rusijai buvo paskelbtas tą pačią dieną, kai Graikijoje buvo paskirta naujoji vyriausybė, ir kitą dieną po to, kai A.Cipras, kategoriškai nusistatęs prieš ankstesnės vyriausybės vykdytą griežto taupymo politiką, buvo prisaikdintas ministrų kabineto vadovu.
Jo pozicija dėl ES santykių su Rusija bus priekabiai analizuojama, nes „Syriza“ iki šiol buvo laikoma promaskvietiška.
Pernai pavasarį Ukrainoje įsiplieskus krizei, dėl kurios smarkiai pašlijo Rusijos santykiai su Vakarų šalimis, A.Cipras apsilankė Maskvoje ir susitiko su vyriausybės pareigūnais.
Rusijos ambasadorius Atėnuose buvo pirmasis, pirmadienį pasveikinęs A.Ciprą su pergale rinkimuose.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.