Rugsėjį Europos Centrinio banko, Tarptautinio valiutos fondo ir Europos Komisijos atstovai Atėnuose spręs, ar suteikti Graikijai eilinę finansinės pagalbos „dozę“. Neigiamo atsakymo atveju Graikijai gresia visiškas defoltas ir pasitraukimas iš euro zonos. Kita vertus, „RGE Monitor“ ekspertai šį scenarijų laiko mažai tikėtinu.
Nerimą kelia Portugalijos valstybinių obligacijų pelno lygis. „RGE Monitor“ mano, kad portugalai nesusitvarkys su su savo finansiniais įsipareigojimais ir paprašys pagalbos iš Europos Sąjungos.
Ispanijoje rugsėjį turi būti paviešinta finansinės šalies sektoriaus būklės ataskaitas. Pagal jo rezultatus paaiškės skolinimosi apimtis iš Europos finansinio stabilumo fondo EFSF. Ispanijos sistemai jo prireiks.
Italijoje rudenį prasidės priešrinkiminės kampanijos. Politinė situacija šalyje yra tokia neapibrėžta, kad iš artėjančių rinkimų galima bet ko.
Vokietijoje rugsėjo viduryje Konstitucinis teismas peržiūrės sprendimų, priimtų Europos Sąjungos viršūnių susitikime teisėtumą. Proebleminių euro zonos šalių teisė į tiesioginę ESFS ir ESM fondų išpirką gali būti anuliuota.
Prancūzijos laukia 2013 metų biudžeto derinimas. Jis bet kuriuo atveju sukels gyventojų nepasitenkinimą.
Visuotiniai rinkimai Olandijoje gali atimti iš valdančiosios partijos dalį vietų parlamente, o jų vietą gali užimti „euroskeptikai“, kurie priešinsis finansinei pagalbai probleminėms euro zonos šalims.
Galiausiai, rugsėjį Europos Sąjungos valdžia pateiks savo projektą dėl Europos Centrinio banko pavertimo į vieningą fiskalinį bankų organą. Šios programos detalės iki šiol nesuderintos, todėl šis planas turi daug šansų būti atmestam.