„Tai rimta grėsmė, ir ji išliks rimta“, – sekmadienį paskelbtame interviu BBC ukrainiečių tarnybai sakė Ukrainos sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas ir epidemiologas Ihoris Kuzinas.
Ukrainoje nustatyta užsikėtimui Vakarų Nilo virusu
Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, Vakarų Nilo virusą paprastai platina uodai. Virusas gali sukelti tokius simptomus kaip karščiavimas, skausmas, vėmimas, bėrimas, viduriavimas. Liga dažniau pasitaiko vasaros ir rudens sezonais, kai uodai yra aktyvesni.
Užsikrečiama įgėlus uodui.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, protrūkių židiniai paprastai yra paukščių migracijos keliuose.
„Keli tokių paukščių skrydžio keliai driekiasi per Ukrainą“, – sako I. Kuzinas.
Visuomenės sveikatos agentūros duomenimis, maždaug vienam iš 150 šiuo virusu užsikrėtusių žmonių išsivysto sunki arba mirtina ligos forma. Apskaičiuota, kad 80 proc. virusu užsikrėtusių žmonių nepasireiškia jokie simptomai.
Šiuo metu nėra vakcinos ar gydymo nuo Vakarų Nilo viruso. Virusas egzistuoja jau beveik šimtmetį, o pirmą kartą jis buvo aptiktas Ugandoje praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje. Dabar jis aptinkamas daugelyje pasaulio vietų.
Visuomenės sveikatos centras skelbia, kad vien per rugpjūtį Ukrainoje buvo užfiksuotas bent 41 ligos atvejis. Nuo metų pradžios nustatyta bent 50 atvejų.
Vien per vasarą į Kyjivo Šv. arkangelo Mykolo klinikinę ligoninę iš viso buvo paguldyta 17 žmonių, užsikrėtusių Vakarų Nilo virusu, trys žmonės mirė.
Ekspertai teigia, kad geriausias būdas išvengti užsikrėtimo virusu – dėvėti apsauginius drabužius, ant langų pritvirtinti tinklelius ir naudoti uodus atbaidančias priemones.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!