Izoliacijos eksperimentas, kuris prasidėjo penktadienį, bus ilgiausias tokio tipo NASA bandymas.
Ekspertai prognozuoja, kad žmogaus misija į Marsą turėtų užtrukti nuo vienerių ir trejų metu. Šeši bandomosios komandos nariai gyvens kupolo formos „name“, miegos mažyčiuose kambarėliuose, be gryno oro, šviežio maisto ir privatumo.
Tiesa, jie galės išeiti iš kupolo, kurio aukštis 11 m, o plotis vos 6 m, tačiau tik apsirengę specialius kosmonautų kostiumus.
NASA komandos nariais tapo prancūzų astrobiologas, vokiečių fizikas ir keturi amerikiečiai – pilotas, architektas, žurnalistas ir dirvožemio mokslininkas.
Kiekvienas vyras ir moteris turės po atskirą mažą patalpą miegui. Maitinsis jie sūriu iš miltelių ir konservuotu tunu.
Kadangi misijos į Tarptautinę kosminę stotį trunka 6 mėnesius, JAV Kosmoso agentūra iki šiol yra vykdžiusi keturių ir aštuonių mėnesių izoliacijos eksperimentus.
Kol kiti susikaupia ties techniniais ir moksliniais kelionės iššūkiais, šis eksperimentas skirtas sužinoti, kaip žmogus gali išgyventi izoliuotas nuo civilizacijos ir kokios problemos gali iškilti, gyvenant ankštoje patalpoje.
„Manau, jog viena iš pamokų yra ta, kad tu negali kontroliuoti konfliktų, kylančių tarp žmonių. Šioje ilgai truksiančioje misijoje taip gali nutikti net su geriausiais žmonėmis“, - sako NASA tyrinėtojas Kimas Binstedas.