Vienoje Niujorko ligoninių 2001-aisiais nutiko šiurpi tragedija, pareikalavusi niekuo dėti šešiamečio Michaelio Colombini gyvybės. Vaikui turėjo būti atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas, tačiau patalpoje kažkokiu būdu paliktas metalinis gesintuvo dydžio deguonies cilindras dėl susidariusio magnetinio lauko įskriejo į aparato vidų ir sužalojo paciento galvą. Dėl patirtų sužeidimų Michaelas netrukus mirė.
Vaikui turėjo būti atliktas MRT patikrinimas po to, kai jam toje pačioje ligoninėje buvo atlikta smegenų vėžio pašalinimo operacija. Medikų teigimu, nelaimės metu vaikui buvo taikoma narkozė.
„Medicinos centras prisiima visišką atsakomybė dėl nelaimės. Mūsų sielvartas yra neišmatuojamas ir mūsų maldos ir mūsų mintys yra kartu su vaiko šeima“, – tuomet teigė ligoninės prezidentas Edwardas Stolzenbergas.
„Tai turėtų būti itin saugus mechanizmas, jeigu naudoti jį tinkamai“, – pareiškė leidiniui „ABC News“ daktaras Emanuelis Kanalas, tuometinis Pitsburgo universiteto radiologijos centro direktorius. Jis pažymėjo, kad kasmet JAV yra atliekama 8-10 mln. MRT procedūrų (iki 2001-ųjų) ir absoliuti dauguma jų – be jokių pažeidimų.
Nepaisant to, per tuos metus, kai įrenginys tapo plačiai naudojamas, pasitaikė „šimtai ar tūkstančiai“ incidentų, kuomet daiktai įsimagnetino ir prisiplojo prie mašinų, pažymėjo specialistas. Tokie daiktai galėjo būti metaliniai žiebtuvėliai, popieriaus susegėjai ir panašūs objektai.
Niujorke yra pasitaikęs atvejis, kuomet MRT tyrimo metu mašina „išsiurbė“ pistoletą iš pareigūno rankų ir iššovė.
„Tačiau tokie incidentai yra itin reti“, ir rimtus sužeidimus sukelia dar rečiau, tikino ekspertas.
Magnetinio rezonanso tyrimo metu elektromagnetinės bangos leidžia sudaryti itin detalų trimatį viso kūno paveikslą. Įrenginys buvo sukurtas 1960-1970 dešimtmečio pradžioje, o su žmonėmis pirmą sykį pradėtas naudoti 1977 metais.