Suplėkusioje sporto salėje, įsikūrusioje viename iš Kairo priemiesčių, trys merginos su galvos uždangalais mokosi savigynos meno.
Moterys Aikido ir japonų kovos menus šlifuoja, nes tikisi būti asmens sargybinėmis ir vėliau įsidarbinti „Falcon“ kompanijoje, kuri konservatyviajame Egipte ambicingai užsibrėžė sukurti apsaugininkių legioną.
„Iš pradžių mano tėvas prieštaravo, tačiau atėjęs kartu su manimi į treniruotę jis apsigalvojo“, - teigė besitreniruojanti Dawlat Sami.
Merginos ne tik miklina kovos judesius ar kilnoja svarmenis ilgesingai žvelgiančio Arnoldo Švarcnegerio plakato fone, bet ir gauna teorines pamokėles. Jas „Falcon“ kompanijos atstovas moko, kaip išlikti budrioms, elgtis profesionaliai, neflirtuoti su klientais.
Per pastaruosius tris metus „Falcon“ ištreniravo daugiau negu 300 moterų asmens sargybinių. O jų paklausa vis auga, - teigia minėtasis mokytojas Šarifas Khalidas.
„Egipto visuomenėje moterys nenori būti apieškomos vyrų“, - kaip vieną iš neseniai aptiktos aukso gyslos paslapčių nurodo jis.
Pasak Š.Khalido, sargybines egipte samdosi filmų žvaigždės, viešbučių ir restoranų savininkai, užsienio svečiai.
Moterys apsaugininkės nesinešioja ginklų. Pirmiausia jos konfliktą bando užglaistyti diplomatija ir tik tada griebiasi fizinės jėgos.
Anot „Falcon“ atstovų, apsaugininkėms svarbiausia – greitas mąstymas.
„Kūnas nėra toks svarbus. Reikšminga yra tai, kad moterys iškart pastebėtų įtartinus žmones ir operatyviai reaguotų. Kiekviena uždelsta minutė gali turėti skaudžių padarinių“, - teigė Š.Khalidas.
Apsaugininkėmis būti pasiryžusios merginos taip pat džiaugiasi įgytas žinias galėsiančios pritaikyti už darbo ribų. Ne paslaptis, kad seksualinis priekabiavimas šalyje auga.
Anot 2008 m. Egipto moterų teisių centro atliktos apklausos, 83% apklaustųjų egiptiečių moterų ir 93% užsieniečių moterų Egipte patyrė vienokį ar kitokį seksualinį priekabiavimą.
Egipto vyriausybė savo ruožtu bando spręsti augančią problemą. Pernai policija moterį gatvėje grabinėjusiam vyrui skyrė tris metus laisvės atėmimo. Tačiau tai daugiau išimtis, negu taisyklė. Menkai apmokami policijos pareigūnai nėra linkę nagrinėti moterų skundų.
„Žmonės galvoja, kad moterys negali dirbti asmens sargybinėmis. Aš noriu pakeisti šią nuomonę ir parodyti, kad jos gali apsiginti ir ginti kitus“, - teigė kita besitreniruojanti mergina.
„Falcon“ nėra pirmoji apsaugos agentūra Artimuosiuose Rytuose siūlanti moterų sargybinių paslaugas. Ekscentriškasis Libijos lyderis Moamaras Gadafis nuo senų laikų mėgo apsistatyti jį saugančiomis moterims. Jo sargybinių falanga užsienio korespondentų buvo praminta „Amazonėmis“.