Minimos prieš penkerius metus mirusio popiežiaus Jono Pauliaus II (1920–2005) 90-osios gimimo metinės.
Jonas Paulius II Katalikų Bažnyčiai vadovavo nuo 1978 m. spalio 16 d. iki pat savo mirties, t. y. beveik 27 metus.
Jis buvo pirmasis per 455 metus popiežius ne italas, taip pat pirmasis slaviškos kilmės popiežius ir antras pagal pontifikavimo ilgumą popiežius.
Popiežius Jonas Paulius II per savo pontifikavimo laikotarpį aplankė 129 valstybes – jis buvo daugiausiai keliavęs visų laikų pontifikas. Jis taip pat buvo pirmasis popiežius, aplankęs Lietuvą. Mūsų šalyje jis lankėsi 1993 m. rugsėjo 4–8 d.
2001 m. gegužės 8 d. popiežius baigė savo vizitą Sirijoje ir tapo pirmuoju popiežiumi, įžengusiu į mečetę.
Siekiama, kad Jonas Paulius II būtų paskelbtas šventuoju: popiežius Benediktas XVI-asis yra paskelbęs, kad „Jonas Paulius II nusipelnė šventojo vardo, padėdamas užbaigti komunistų viešpatavimą Europoje, ypač savo gimtojoje Lenkijoje“. Jis 2009 m. gruodį patvirtino dekretą, kuriuo pripažįstami Jono Pauliaus geri darbai ir jis paskelbiamas „garbinguoju“.
Iki Jono Pauliaus II paskelbimo šventuoju lieko du žingsniai – jis dar turi būti beatifikuotas, o tada kanonizuotas.
Viena ryškiausių asmenybių bažnyčios istorijoje
Popiežius Jonas Paulius II (Karolis Jozefas Wojtyla) gimė pietų Lenkijoje Vadovicu miestelyje.
Jis buvo linkęs į humanitarinius mokslus: mėgo užsienio kalbų (Jonas Paulius II-asis buvo poliglotas: kalbėti mokėjo keliomis kalbomis – gimtąja lenkų, italų, prancūzų, vokiečių, anglų, ispanų, portugalų, kroatų, rusų, senovės graikų ir lotynų kalbomis), religijos ir filosofijos pamokas, sulaukęs 18 metų jis įsitraukė į teatrinio būrelio veiklą, lankė retorikos pamokas, rašė eilėraščius, kurių centrinė tema – moralė ir religija.
Jis įstojo į kardinolo Sapiegos įsteigtą pogrindinę kunigų seminariją, po karo studijas tęsė Krokuvos Jogailos universiteto teologijos fakultete.
Jis tapo popiežiumi Jonu Pauliu II 1978 m. spalio 16 dieną.
Jonas Paulius II-asis laikomas viena ryškiausių XX ir XXI a. ir visos bažnyčios istorijos asmenybių.
Į popiežiaus gyvybę buvo keletą kartų kėsintasi. 1981 m. gegužės 13 d. į popiežių Šv. Petro aikštėje šovė turkų kovotojas Mehmetas Ali Agca. Popiežiaus gyvybę išgelbėjo gydytojai. Romos katalikų bažnyčios vadovas atleido į jį šovusiajam.
Kitas pasikėsinimas į popiežiaus gyvybę įvyko po metų – 1982 m. gegužės 12 d. popiežių bandė nudurti konservatyvusis Ispanijos dvasininkas Chuanas Fernandesas Kronas. Pasikėsinimas įvyko Marijos šventykloje Fatimos mieste Portugalijoje. Popiežius per incidentą nenukentėjo.
1992 m. gruodžio 7 d., pirmą kartą po beveik penkių šimtmečių, popiežius Jonas Paulius II išleido naują universalų Romos katalikų bažnyčios katekizmą.
Jonas Paulius II mirė 2005 m. balandžio 2 d. 22 val. 37 min. Lietuvos laiku. Kaip skelbė žiniasklaida, paskutinis jo ištartas žodis buvo „Amen“.
Jo palaikai buvo palaidoti Vatikano bazilikos kriptos kape, prie pat pirmojo Romos vyskupo, apaštalo šv. Petro ir daugelio jo įpėdinių.