„Pavieniai gaisro židiniai gesinami“, – naujienų agentūrai AFP sakė ugniagesių departamentas ir pridūrė, kad trijuose didžiausiuose Rodo, Korfu ir centrinėje Graikijoje kilusiuose gaisruose, privertusiuose bėgti tūkstančius žmonių, nėra aktyvios ugnies.
Nepaisant to, šiose trijose vietovėse atsargumo sumetimais vis dar dislokuota daugiau kaip 460 ugniagesių, teigė departamentas.
„Kol pagrindiniai incidentai nebus patikrinti, tol pajėgos nebus mažinamos“, – nurodė pareigūnai.
Dvi savaites trunkantys gaisrai, kuriuos lėmė karštis, sausra ir stiprus vėjas, sukėlė chaosą įtempto vasaros turizmo sezono įkarštyje Graikijoje.
Iš Rodo salos viešbučių ir kaimų pabėgo apie 20 000 lankytojų bei vietinių gyventojų. Dar šimtai žmonių buvo evakuoti iš Korfu ir kitų vietovių.
Atėnų observatorijos skaičiavimais, gaisrai nusinešė mažiausiai penkių žmonių gyvybes ir išdegino beveik 50 000 hektarų miškų ir augmenijos.
Antradienį du pilotai žuvo, kai jų gaisrą gesinęs lėktuvas sudužo Eubojos saloje, o dar trys apdegę kūnai buvo rasti per gaisrus Eubojoje ir netoli Voloso uostamiesčio pramoninės zonos centrinėje Graikijoje.
Šie gaisrai taip pat sukėlė politinį spaudimą konservatyviai ministro pirmininko Kiriako Micotakio (Kyriakos Mitsotakio) vyriausybei, kuri buvo perrinkta vos prieš mėnesį.
Penktadienį iš pareigų atsistatydino piliečių apsaugos ministras, paaiškėjus, kad jis atostogavo šaliai kovojant su miškų gaisrais.
Daugiau nei 10 dienų šį mėnesį Graikijoje tvyrojo, kaip sako kai kurie ekspertai, ilgiausia liepos mėnesio karščio banga per pastaruosius dešimtmečius.
Temperatūra, kuri šią savaitę siekė 46 laipsnius Celsijaus, pradėjo mažėti.
Nacionalinis orų prognozuotojas EMY pranešė, kad šeštadienį temperatūra neviršys 37 laipsnių Celsijaus, tačiau teigė, kad vėjo gūsiai gali siekti 60 kilometrų per valandą.
Šią savaitę gaisrai taip pat įsiplieskė Kroatijoje, Italijoje ir Portugalijoje, o Alžyre per didelius karščius, dėl kurių kraštovaizdis tapo sausas, ugnis nusinešė 34 gyvybes.