Bėgliai „atrado greitą kelią į Europą“, pareiškė „The Wall Street Journal“ Hansas Møllebakkenas, vadovaujantis vieno Norvegijos pasienio miesto su Rusija policijai. Emigrantų pateikiamos ataskaitos taip pat liudija, kad toks maršrutas yra pigesnis ir greitesnis, negu pietine kryptimi.
Vienas pirmųjų šiuo maršrutu pasinaudojęs mokytojas iš Sirijos „WSJ“ papasakojo, kad visa kelionė jam kainavo 2400 dolerių, iš jų 250 – už Rusijos vizą ir 1600 už skrydį iš Beiruto į Maskvą. Mohamedas al-Salimas, kuris į Oslą atvyko praėjusį penktadienį, „WSJ“ pareišėk, kad išleido 2500 dolerių ir užtruko tris dienas.
Migrantai, kurie į Šiaurės Europą keliauja per Graikiją ar Italiją, pasakoja, kad kelionė šiuo maršrutu kainuoja iki 12 tūkst. dolerių, iš jų apie 2500 tūkst. kainuoja transportavimas iš Turkijos į Graikijos salas.
Sirijos pabėgėliai tvirtina, kad savo kelionę suplanavo savarankiškai, pasinaudoję tik giminaičių ir draugų pagalba, kad galėtų surinkti būtiniausius daiktus ir rasti viešbučius nakvynei. Mohamedas al-Salimas ir jo vyresnysis brolis Ali už Rusijos vizas Damaske sumokėjo atitinkamai 1200 ir 550 dolerių.
Muhamedas, kuriam paraiškos davimo metu buvo 19 metų, teko įstoti į vieną iš Rusijos universitetų, kad galėtų gauti studentišką vizą, nes jis dar nebuvo tarnavęs Sirijos kariuomenėje. Jis prisipažino, kad taip nė sykio ir neapsilankė aukštojoje.
Anot „WSJ“, migrantai iš Maskvos į Murmanską keliavo traukiniu. Ali al-Salimas papasakojo, kad Murmanske FST pareigūnai pasidomėjo jų kelionės tikslu, nepatikėjo nurodyta priežastimi „turizmas“ ir privertė pirkti atgalinius bilietus į Maskvą. Tačiau praėjus kelioms dienoms, kai FST pareigūnas atėjo pas Ali į viešbutį, vyras prisipažino, kad nori patekti į Norvegiją. Anot siro, vienas iš spec. tarnybų pareigūnų pareiškė, kad dėl to nėra jokių problemų, tačiau iki sienos jis turės nukakti pats.
Kelionė mašina iki Norvegijos sienos A. al-Salimui kainavo 150 dolerių, dar 150 dolerių kainavo dviratis, su kuriuo reikėjo keliauti iki pasienio posto. Norvegijos valdžia teigia, kad pabėgėlių skaičius šia kryptimi sparčiai auga, nes jie dalijasi tarpusavyje teigiama patirtimi. Anot H. Møllebakkeno, daugelis migrantų naudoja dviračius, kuriuos vėliau palieka pasienyje.
Rusijos saugumo tarnyba atsisakė leidiniui komentuoti šią temą.