• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietija naujam skatinamųjų priemonių rinkiniui, kuriuo bus siekiama atkurti nuo koronaviruso pandemijos smarkiai nukentėjusią ekonomiką, skirs 130 mlrd. eurų, vėlų trečiadienio vakarą pareiškė šalies kanclerė Angela Merkel.

Vokietija naujam skatinamųjų priemonių rinkiniui, kuriuo bus siekiama atkurti nuo koronaviruso pandemijos smarkiai nukentėjusią ekonomiką, skirs 130 mlrd. eurų, vėlų trečiadienio vakarą pareiškė šalies kanclerė Angela Merkel.

REKLAMA

Pagal rinkinyje numatytas įvairias priemones, kurios išdėstytos 15 puslapių dokumente ir bus įgyvendinamos šiais bei kitais metais, bus laikinai sumažintas pridėtinės vertės mokestis (PVM), šeimos gaus 300 eurų išmoką kiekvienam vaikui, o perkantiesiems elektromobilius taikoma vyriausybės nuolaida bus padidinta du kartus iki 6 tūkst. eurų.

„Rinkinio dydis 2020 ir 2021 metais sieks 130 mlrd. eurų, iš jų 120 mlrd. eurų skirs federalinė vyriausybė“, – pareiškė A. Merkel.

„Turime ekonominių paskatų rinkinį ir rinkinį ateičiai. Be to, dabar sprendžiame dėl mūsų atsakomybės Europai ir tarptautiniu mastu.“

REKLAMA
REKLAMA

Kanclerė pažymėjo, jog buvo sutrumpintas milijonų darbuotojų Vokietijoje darbo laikas ir tai, anot jos, „parodo, kokia trapi yra bendra padėtis ir kodėl privalome užtikrinti, kad pastangos atkurti ekonomiką būtų sėkmingos ir būtų išsaugotos darbo vietos“.

REKLAMA

„Šią krizę turime įveikti sustiprėję“, – pažymėjo finansų ministras Olafas Scholzas.

Be naujojo paskatų rinkinio, Vokietijos vyriausybė dar kovo mėnesį suderino milžinišką 1,1 trln. eurų vertės pagalbos paketą, į kurį buvo įtrauktos, be kita ko, paskolų garantijos, subsidijos ir kitos priemonės.

Kad užtikrintų precedento neturinčio paketo finansavimą, parlamentas leido vyriausybei skolintis rinkose, o tai reiškia milžinišką Vokietijos ekonominės politikos pokytį, nes buvo iš esmės pakeista finansų krizės laikais patvirtinta konstitucinė taisyklė, pagal kurią buvo griežtai ribojamas biudžeto deficitas.

REKLAMA
REKLAMA

„Atsistoti ant kojų“

Dėl priemonių, kurių buvo imtasi siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą – o, be kita ko, buvo uždarytos sienos, žmonėms buvo nurodyta likti namuose ir buvo uždarytos parduotuvės bei restoranai, – Vokietijai gresia didžiausia recesija pokario istorijoje.

Slopinantį poveikį į eksportą orientuotai ekonomikai taip pat padarė prekybos ir kelionių sutrikimai.

Trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys parodė, jog nedarbo lygis, balandį siekęs 5,8 proc., gegužę pakilo iki 6,3 proc., o tai reiškia apie 2,8 mln. bedarbių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažėjant naujų užsikrėtimo atvejų skaičiui, didžiausia Europos ekonomika gegužės pradžioje pradėjo pamažu švelninti socialinius apribojimus. Be kita ko, buvo leista vėl atidaryti parduotuves, tačiau restoranai ir turizmo įmonės tik žengia pirmuosius atsargius žingsnius link įprastos veiklos atnaujinimo.

Gamybą taip pat atnaujina gamyklos.

A. Merkel pareiškė, jog paramos programa padės „ekonomikai atsistoti ant kojų ir vėl augti“.

REKLAMA

Siekiant paskatinti vartotojų išlaidas, pridėtinės vertės mokestis nuo liepos 1 dienos iki gruodžio 31-osios bus sumažintas nuo 19 iki 16 procentų.

Tuo tarpu bendrovės labiausiai nuo krizės nukentėjusiuose sektoriuose, įskaitant apgyvendinimą, turizmą ir pramogas, pagal naująjį rinkinį gaus „tarpinę pagalbą“, kurios bendra suma nuo birželio iki rugpjūčio sudarys 25 mlrd. eurų.

Pagal šią priemonę, gali būti kompensuota ne daugiau kaip 80 proc. restoranų, viešbučių ar renginių organizavimo įmonių pastovių veiklos sąnaudų, jeigu šių bendrovių įplaukos, palyginti su metais anksčiau, sumažėjo daugiau kaip 70 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų