• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas interviu „Reuters“ sakė, jog pasiryžęs dirbti drauge su ministru pirmininku Vladimiru Putinu „tiek, kiek reikės“, ir mano, kad ši valdžios sąjunga „nebloga“.

REKLAMA
REKLAMA

D.Medvedevas taip pat nesutiko su Vakarų nuomone, jog V.Putinui esant prezidentu, didžiausių žiniasklaidos priemonių kontrolė perėjo į Kremliaus rankas, ir pareiškė, kad Rusijos spaudai neįdomūs tik „politiniai lūzeriai“.

REKLAMA

Į klausimą, ar bus V.Putinas premjeru „pereinamuoju laikotarpiu“ ar prezidentas rengiasi dirbti dviese su juo visus ketverius metus, D.Medvedevas atsakė:

„Jūs žinote, aš manau, kad tai iš tikrųjų nebloga sąjunga spręsti tiems uždaviniams, kurie iškilę Rusijos Federacijai. Ir mes dirbsime tiek, kiek reikės pasiekti tiems tikslams, kuriuos užsibrėžė mūsų šalis. Žinoma, laikydamiesi įstatymų“.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis mano, kad populiarusis V.Putinas, kaip ir anksčiau, yra įtakingiausias asmuo Rusijoje, o jo įgaliojimų perėmėjui tenka antrasis vaidmuo tandeme, kiti abejoja valdančiosios sąjungos efektyvumu ir tvirtumu.

V.Putinas, kuriam yra 55 metai, ištarnavo du ketverių metų laikotarpius prezidentu, ir, pagal Konstituciją, turėjo teisę balotiruotis trečiajam laikotarpiui. Jo siūlymu nauju valstybės vadovu kovą buvo išrinktas 42-ejų metų pirmasis vicepremjeras, kuris pažadėjo perimamumą visais aspektais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakarų stebėtojai priėjo išvadą, kad rinkimai atspindėjo daugumos lūkesčius, bet pareiškė, kad valdžia palengvino V.Putino įgaliojimų perėmėjui kelią, palikdama už rinkimų kampanijos borto D.Medvedevo konkurentus.

Prezidentas, kurio inauguracija įvyko kovą, mano, jog opozicija be reikalo skundžiasi, kad ja nesidomi televizija.

REKLAMA

„Atsimenate, kiekvienoje šalyje yra politinių lūzerių (nevykėlių), kurie mano, kad jų žiniasklaidos priemonės nelaisvos, nes jie neatstovaujami ten kasdien. Bet tai jų pačių problemos, o ne žiniasklaidos priemonių problemos“, - sakė D.Medvedevas.



„Gyvename Laisvoje Visuomenėje“

REKLAMA

Jis mano, jog ir elektroninės žiniasklaidos priemonės, ir spausdinti bei interneto leidiniai Rusijoje „visiškai laisvi“, ir nesutinka, kad jo pirmtakai prezidentai darė įtaką spaudos darbui.

„Aš negaliu su jumis sutikti, kad tai kažkoks mano pirmtakų prezidentavimo ir dar kieno nors, kas dirbo šiose pareigose Rusijoje pastaruoju metu, būdingas bruožas. Jokios specialios žiniasklaidos priemonių kontrolės, kuri skirtųsi nuo tų kontrolės formų, kurios yra kitose šalyse, pas mus nėra“, - sakė D.Medvedevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad pas mus yra visiškai subrendusi, šiuolaikinė televizija, kuri rodo visą Rusijos Federacijos gyvenimo įvairovę“, - pridūrė jis. Tiems, kuriems nepatinka Rusijos televizijos laidos, D.Medvedevas siūlo pasirinkti.

„Galima įsijungti kitus kanalus, galima įsijungti užsienio kanalus, privačius kanalus, galima įsteigti laikraštį, galima įeiti į internetą ir gauti viską, ką tik sumanysi“, - sakė prezidentas.

REKLAMA

„Dėkui Dievui, mes gyvename laisvoje visuomenėje“.

Ateidamas į prezidentus D.Medvedevas paskelbė principą „laisvė geriau nei nelaisvė“ ir nurodė vidaus politikos prioritetu sugrąžinti nepriklausomybę teismams, kovoti su korupcija, plėtoti mažąjį verslą ir mažinti infliaciją.

Liberalai sako, kad pasiekti užsibrėžtus tikslus neįmanoma be politinės konkurencijos atnaujinimo. Praėjus pusantro mėnesio po inauguracijos lojalūs Kremliui politikai netikėtai viešai prakalbo apie V.Putino sprendimo panaikinti tiesioginius gubernatorių rinkimus peržiūrėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų