• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įvertino Didžiojo dvidešimtuko (G-8) susitikimo rezultatus kaip sėkmę ir "žingsnį teisinga linkme", rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

REKLAMA
REKLAMA

D.Medvedevas dalyvavo Europos Sąjungos ir 19 įtakingiausių bei sparčiai besivystančių šalių lyderių susitikime, kuriame buvo svarstomos priemonės, kaip įveikti pasaulinę ekonomikos krizę.

REKLAMA

Rusijos valstybės vadovas paskelbė, jog Maskva padės šalims, labai nukentėjusioms nuo krizės, bet pridūrė, kad šios pagalbos dydis "žinoma, dar turi būti galutinai suderintas".

Pasak jo, Rusija padės gretimoms šalims, ir didelė dalis šios pagalbos - 10 mlrd. dolerių - bus skirta Eurazijos ekonominės sandraugos (EurAzES) šalių kovos su krize fondui.

REKLAMA
REKLAMA

Eurazijos ekonominės sandraugos narės yra Rusija, Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija ir Tadžikija.

Slaviškosios Rusijos kaimynės - Baltarusija ir Ukraina - pastaraisiais mėnesiais buvo priverstos kreiptis į TVF pagalbos ir tuo pačiu metu prašyti paskolų iš Maskvos.

Tačiau Maskva dažnai vilkina pinigų skyrimą akivaizdžiai politiniais sumetimais: antradienį pats D.Medvedevas pagrasino "atsižvelgti", kai bus svarstoma Ukrainos paskolos prašymas, į tą faktą, kad Kijevas nori apeiti Rusiją, vykdydamas dujotiekių modernizavimo projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drauge Rusijos prezidentas vertino krizės raidos perspektyvas atsargiai, bet iš dalies optimistiškai.

"Šios krizės dėsningumo kol kas nežino niekas. Tačiau kai kurios tendencijos finansų srityje, gamybos srityje daugumoje šalių rodo, kad mes ne tik ritamės žemyn, bet kai kada vis dėlto matyti stabilizacijos požymių", - sakė D.Medvedevas.

REKLAMA

Pasak jo, Dvidešimtuko lyderiai palygino dabartinę krizę su ketvirtojo dešimtmečio Didžiąja depresija.

"Juk ji prasidėjo trečiajame dešimtmetyje, o susitarimai buvo pasiekti Antrojo pasalinio karo pabaigoje. Suvokti tai, kad depresija turi įtakos visoms pasaulio ekonomikoms, (...) prireikė 15 metų ir vieno karo, labai didelio", - sakė jis.

REKLAMA

"Tai, kaip greitai mes veikiame, leidžia man manyti, kad daugelis sprendimų, kuriuos mes priimame, bus gana veiksmingi", - sakė Rusijos prezidentas.

D.Medvedevas sveikino susitikimo sprendimą apriboti premijas finansinių įstaigų vadovams ir pritarė, kad "reikia elgtis padoriai, esant tokiai situacijai".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos prezidentas santūriai vertino nuolatinius raginimus atsisakyti protekcionizmo, pažymėdamas, kad kiekviena priemonė gamintojų nacionaliniams interesams ginti turi būti vertinama individualiai.

"Jeigu šios priemonės (taip pat ir Rusijoje) parodys, kad jos neefektyvios, jų reikia atsisakyti. Bet kai kuriais atvejais, ir mes tai atvirai sakome, ir aš sakau savo kolegoms, mums dar reikia įsitikinti, kad tokios priemonės neveikia arba priešingai - kenkia užsienio gamintojų, užsienio valstybių interesams", - pabrėžė D.Medvedevas.

REKLAMA

Kelionė į Londoną D.Medvedevui buvo pirmoji galimybė susitikti akis į akį su JAV prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama), ir Rusijos valstybės vadovas vėl pareiškė, kad šis susitikimas jam padarė labai teigiamą įspūdį.

"Negaliu sakyti, jog mes smarkiai pasistūmėjome į priekį sudėtingiausiais klausimais, bet to ir nebuvo tikimasi. Svarbiausia, ką aš norėčiau specialiai pasakyti, - (JAV) prezidentas moka klausytis ir moka duoti tikslius atsakymus į konkrečiai suformuluotus klausimus", - pakomentavo D.Medvedevas.

REKLAMA

Vėliau kalbėdamas Londono ekonomikos mokyklos studentams ir dėstytojams Dmitrijus Medvedevas užsiminė apie Rusijos ir Gruzijos santykius.

Atsakydamas į studento iš Gruzijos klausimą Rusijos prezidentas pažymėjo: "Mes norėtume palaikyti gerus santykius su Gruzija, mes mylime ir branginame gruzinų tautą. Tačiau aš nenoriu turėti jokių reikalų su prezidentu Saakašviliu".

Jis pridūrė, kad Maskva bus pasirengusi dialogui su Tbilisiu, jeigu po demokratinių pertvarkymų Gruzijoje ateis nauja valdžia.

"Jeigu vykstant demokratiniams procesams valdžia Gruzijoje anksčiau ar vėliau pasikeis, mes būsime pasirengę svarstyti bet kurias temas", - sakė D.Medvedevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų