Šiuo metu JAV ambasadoriui Maskvoje Johnui Huntsmanui Rusijos URM pristatomos atsakomosios priemonės į 60 rusų diplomatų išsiuntimą iš Jungtinių Valstijų.
„Tarp jų (atsakomųjų priemonių) yra mūsų sprendimas išsiųsti analogišką skaičių diplomatų ir sprendimas atšaukti leidimą dirbti JAV generaliniam konsulatui Sankt Peterburge“, – teigė S. Lavrovas.
Rusijos diplomatijos vadovas taip pat pareiškė, kad atsakomosios priemonės Vašingtonui bus ne vien „veidrodinio“ principo.
Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste kovo 4-ąją įvykdytas išpuolis prieš buvusį Rusijos dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą sulaukė didžiulio atsako: dešimtys šalių paskelbė išsiųsiančios daugiau kaip 150 Rusijos diplomatų.
Vašingtonas ėmėsi vienų griežčiausių atsakomųjų priemonių, išsiųsdamas 60 Rusijos diplomatų.
JAV prezidento administracijos atstovai pridūrė, kad tarp išsiunčiamų diplomatų yra 12 Rusijos atstovų Jungtinėse Tautose, kurie anksčiau turėjo ryšių su Rusijos žvalgyba.
Be to, JAV uždarė Rusijos konsulatą Siatle – pareigūnų turimais duomenimis, rusų diplomatai stebėjo netoliese esančią povandeninių laivų bazę ir korporacijos „Boeing“ padalinį.
Apkaltindami Maskvą, Londonas ir jo sąjungininkai atkreipė dėmesį į SSRS mokslininkų sukurtos nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“ („Naujokas“) panaudojimą, ankstesnius išpuolius Rusijoje prieš disidentus ir tokias pastarųjų metų Maskvos agresijos apraiškas kaip Krymo aneksija ir tariamai Kremliaus vykdomas kibernetines atakas.
Kremlius kategoriškai atmeta kaltinimus, kad Rusija yra kaip nors prisidėjusi prie Skripalių apnuodijimo.