• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Palydovinėse nuotraukose užfiksuota, kad Rusija deda dideles pastangas siekiant apsaugoti Krymo tiltą nuo Ukrainos karinio jūrų laivyno bepiločių orlaivių ir kitų grėsmių

Palydovinėse nuotraukose užfiksuota, kad Rusija deda dideles pastangas siekiant apsaugoti Krymo tiltą nuo Ukrainos karinio jūrų laivyno bepiločių orlaivių ir kitų grėsmių

REKLAMA

„Maxar Technologies“ praėjusį savaitgalį užfiksuoti vaizdai atskleidžia vis stiprėjančią gynybos sistemą aplink Kerčės tiltą, jungiantį Rusiją su okupuotu Krymo pusiasaliu, skelbia leidinys „Business Insider“.

Daugiau nei 18 kilometrų ilgio tiltas kažkada buvo svarbus Rusijos kariuomenės logistikos kelias, tačiau pirmiausia jis yra Rusijos okupacijos į Krymą simbolis, todėl jis dažnai tampa Ukrainos pajėgų taikiniu. 

Įrenginėja apsaugas

Rusija pietinėje tilto pusėje baržas pradėjo statyti gegužės pradžioje, kad apsaugotų statinį ir laivybos kanalą nuo būsimų Ukrainos bepiločių orlaivių atakų. Vakarų žvalgybos duomenimis, jos buvo apgadintos audrų.

REKLAMA
REKLAMA

Iki birželio mėnesio apsaugos priemonės buvo padidintos, įtraukiant papildomas baržas ir lygiagrečiai tiltui einančias plūduriuojančias apsaugas. Tačiau nauji šeštadienį užfiksuoti vaizdai atskleidžia, kad tiltą saugančių baržų skaičius gerokai išaugo.

REKLAMA

Be to, Ukrainos bepiločiai orlaiviai kelia grėsmę ir Rusijos karo laivams bei kitam Juodosios jūros laivyno turtui. Ši grėsmė paskatino Maskvą papildyti pagrindinius Sevastopolio ir Novorosijsko uostus tokiomis gynybos sistemomis, kurios įrengtos ir prie Kerčės tilto. 

OSINT analitikas Brady Africkas sekmadienio įraše socialiniame tinkle „X“ atkreipė dėmesį į dramatiškus pokyčius nuo gegužės pradžios iki rugsėjo pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA

Naujos užtvaros nėra vienintelės apsaugos priemonės, kurių Rusija ėmėsi tiltui apsaugoti. Šeštadienį užfiksuotose palydovinėse nuotraukose matyti dvi „Pancir“ oro gynybos sistemos netoli statinio.

„Maxar“ teigia, kad šių sistemų bokštai buvo statomi rugpjūčio 18–23 dienomis. Jų konstrukcija rodo, kad Rusija nerimauja ne tik dėl grėsmės tiltui iš apačios. Taip pat norima apsaugoti konstrukciją iš viršaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiltas jau anksčiau buvo nukentėjęs nuo Ukrainos pajėgų. Rusija taip pat tvirtino, kad Ukraina taikėsi į tiltą JAV tiektomis balistinėmis raketomis, tačiau ataka buvo nesėkminga. Kyjivas taip pat apginklavo savo karinio jūrų laivyno bepiločius orlaivius raketomis, didindamas grėsmę po vandeniu ir sukeldamas papildomų iššūkių Rusijai. 

Tiltą statė po Krymo aneksijos

2014 m. Maskva pradėjo statyti Kerčės tiltą po to, kai neteisėtai aneksavo Krymą. Tiltas yra vertinamas kaip Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiekimas ir yra Kremliaus siekio išlaikyti Krymo okupaciją simbolis.

REKLAMA

Ukraina anksčiau pažadėjo sunaikinti tiltą, nes jis yra pagrindinis logistikos kelias Rusijos karo mašinai Kryme po 2022 m. invazijos, o Kyjivas savo norą jį sunaikinti pagrindė ne viena įvykdyta ataka.

Tačiau tilto sunaikinimas šiuo metu būtų labiau simbolinis, nei turėtų karinę reikšmę, nes Rusija vis rečiau juo remiasi pasiekti savo kariškius Kryme nei anksčiau karo metu. Ukrainos karinio jūrų laivyno atstovas birželį sakė, kad didžioji dalis krovinių gabenama keltais. Kyjivas taip pat taikėsi ir į juos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų