Praėjusį savaitgalį Japonijos premjeras kreipėsi į tautiečius siekdamas nuraminti dėl galimo prekių trūkumo nacionaliniu mastu, o JAV socialiniuose tinkluose plinta tuščių parduotuvių lentynų nuotraukos.
Praėjusį mėnesį 10 tūkst. žmonių stojo į eilę parduotuvėje Honkonge, kurioje dar buvo prekiaujama medicininėmis kaukėmis, o po kelių dienų kaukės tapo labiausiai geidžiama dovana Valentino dienos proga, rašoma „The Guardian“.
Australijoje iš lentynų dingo tualetinis popierius
Australijos didžiausias mažmeninės prekybos prekybos tinklas trečiadienį pradėjo riboti leidžiamų įsigyti tualetinio popieriaus rulonų kiekį. Tokių veiksmų prekybininkai buvo priversti imtis po to, kai į vieną iš Sidnėjaus parduotuvių teko kviestis policiją – pirkėjas išsitraukė peilį konflikto dėl geidžiamos prekės metu.
Vietos leidinys „NT News“ netgi sureagavo į „tualetinio popieriaus krizę“, į savo laikraštį įdėdami dovaną – atspausdinto tualetinio popieriaus.
Didžiojoje Britanijoje pandemijos atveju siūloma viruso aukas laidoti „internetu“
Londone medicininės kaukės parduodamos daugiau nei 100 kartų brangiau už jų mažmeninę kainą, Prancūzijoje valdžia paskelbė, kad visos medicininių kaukių atsargos ir gamybos pajėgumai bus „nusavinti“, Rusija ir Vokietija uždraudė bet kokį jų eksportą į užsienį.
Žmonės Didžiojoje Britanijoje taip pat dalijasi sukauptų tualetinio popieriaus ir maisto atsargų, ar tuščių parduotuvių lentynų nuotraukomis. Baiminamasi, kad, prasidėjus pandemijai, šalyje pritrūks būtiniausių prekių.
„The Telegraph“ skelbia, kad Didžiosios Britanijos sudarytame galimos pandemijos plane numatytos net „laidotuvių transliacijos artimiesiems internetu“. Taip būtų siekiama tolimesnio viruso plitimo tarp giminaičių ir artimųjų plitimo. Prekybos centrai taip pat pajuto pirkėjų paniką – rankų muilo ir dezinfekcinių priemonių, servetėlių kūdikiams, tualetinio popieriaus ir kai kurių maisto produktų (pavyzdžiui, makaronų ar ryžių) lentynos tuščios daugelyje prekyviečių, rašoma „Daily Mail“.
Nepaisant žmonių paniško noro įsigyti kaukes, JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras primena, kad medikų rekomendacijų naudoti medicinines kaukes, siekiant sustabdyti viruso plėtrą, nėra. Medicininės kaukės efektyviausios tada, kai žmogus jau serga ir nenori užkrėsti aplinkinių.