„Tikėtasi, kad gaisras išplis į gyvenamuosius pastatus. Dega namai, mokyklos pastatas ir gaisrai plinta rytuose. Ugniagesių nėra. Okupacinės valdžios institucijos paprastai nereaguoja“, – teigia jis.
Apie gaisrą Mariupolyje P. Andriuščenka pranešė dar kiek anksčiau.
„Vėl kyla didelis pavojus, kad gaisras gali išplisti į privačius namus. Dėl tos pačios ugnies, kurią vakar okupantų telegramų kanaluose užgesino Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija. Jei jie būtų tai paskelbę vietoje, o ne internete, šiandien pavojus būtų mažesnis“, – rašė jis.
Anot jo, situaciją stipriai blogina tai, kad stringa vandens tiekimas, mero patarėjas mano, kad rusų okupacija be bombardavimo netrukus gali visiškai sunaikinti rytinius Mariupolio rajonus.
Jo teigimu, vietos gyventojai telkiasi ir renka smėlį gaisrams gesinti.
„Vandens nėra. Vadinamoji „Nepaprastųjų situacijų ministerija“, supratusi, kad čia nėra vandens, nekelia ragelio arba pakabina telefono ragelį. Mieste nėra okupacinės vadovybės. Chaosas ir destrukcija. Standartinės „rusiškojo pasaulio“ pasekmės visu pajėgumu“, – rašė jis.
Dar karo pradžioje rusai užgulė Mariupolį. Didelė dalis miesto gyventojų ir gynėjų pasislepė po mieste esančia plieno gamykla „Azovstal“. Gamykla buvo apsupta, o po kurio laiko gamyklos gynėjai buvo evakuoti į Rusijos kontroliuojamas teritorijas.
Mariupolis faktiškai sugriautas, gaisrai jame kyla jau ne pirmą kartą. Mieste nėra vandens, elektros tiekimo, neveikia kanalizacija, todėl likę gyventojai yra priversti gyventi antisanitarinėmis sąlygomis.