Tąkart ji pasakė, kad jaučiasi tarsi ne savame kūne. Pirmą kartą Autumn mamai užsiminė prausdamasi vonioje, kai paprašė ne vieno, o dviejų rankšluosčių – vienas skirtas kūnui, o kitas galvai, kaip ir kiekvienai moteriai.
„Ji išėjo iš vonios apsigaubusi savo dviem rankšluosčiais ir nieko nenutylėdama sakė: „turiu tau šį bei tą pasakyti, mama. Aš nesu Anthony, aš nesu berniukas. Aš esu mergaitė.“ Tą akimirką aš tiesiog nežinojau, ką pasakyti, nenorėjau sužlugdyti jos pasitikėjimo, todėl stipriai apkabinau“, - situaciją, nutikusią prieš dvejus metus prisiminė mama Fran Norris.
Moteris prisimena, kad tą naktį ji beveik nemiegojo, nes vis svarstė, kaip toliau kalbėti su savo vaiku, kad šis pasirinktų tikrą kelią ir suprasti, kas vyksta jo galvoje.
Anglijos miestelyje Shifnal gyvenanti moteris su vaikais įsitikinusi, kad mintys apie buvimą mergaitę sūnaus galvoje gvildenosi ilgą laiką. Ji mano, kad sūnus bandė žaisti vaidmenimis – kartais jis berniukas, kartais mergaitė. Ir mergaitės vaidmuo jam patiko gerokai labiau.
Dar būdamas Anthony, berniukas vis užsukdavo į mamos kambarį klausti, ar gali pasimatuoti jos sukneles, makiažą ar netgi prisisegti plaukus. Tąkart jau Autumn Velykų atostogas, trukusias dvi savaites, praleido vien tik mergaitės vaidmenyje.
„Nusprendžiau, kad leisiu jai pačiai viską išbandyti ir pačiai suprasti, kas ji iš tiesų yra. Po tų dviejų savaičių į mokyklą jis išėjo kaip Anthony, tačiau namuose jis – Autumn. Neseniai jie pranešė ir mokyklai pranešti, kaip susiklostė tokia situacija“, - pasakojo mama.
Pasak jos, mokykla ir visos mokytojos buvo labai supratingos ir palaikančios. Ir, nors keletas vaikų pradžioje nesuprato, kodėl jų draugas Anthony staiga virto drauge Autumn, bendras palaikymas, visgi, nugalėjo.
Jungtinėje Karalystėje toks nepilnamečių asmenų neapsisprendimas dėl lyties suvokimo – ne naujiena. 2017-2018-aisiais sulauktos bent 2519 nepilnamečių paraiškos dėl noro save tapatinti su priešinga lytimi. Dauguma jų – 1806 buvo moterys, norinčios save tapatinti su vyrais, o net 13 gautų paraiškų buvo iš jaunesnių nei 10 metų asmenų.