Anot jo, nuo paskutinės masinės rusų atakos prieš Ukrainą jau praėjo maždaug mėnuo. Todėl tikėtina, kad rusai jau bus sukaupę atsargų naujai atakai.
Perspėja, kad Rusija surengs masinį puolimą
„Ko tikėtis toliau? Toliau tikėtis galingo masinio raketinio puolimo, kuris gali įvykti artimiausiomis dienomis, daugiausia savaitėmis. Kaip tai įvyko šių metų rugpjūčio 26–27 dienomis. Jie turėjo sukaupti raketų“, – svarsto ekspertas.
Žurnalo „Forbes“ skaičiavimais, rusai per mėnesį gali pagaminti nuo 132 iki 171 įvairių raketų.
„Daugiausia dėmesio jie skiria Kh-101 gamybai. Tačiau jie taip pat gamina „Onyx“, „Kalibr“. „Dager“ tik 5–6 per mėnesį jie gali pagaminti, tai nedidelis skaičius. „Iskander“, priklausomai nuo tipo – nuo 15 iki 45. Šimtas penkiasdešimt raketų, plius „Shahed“ ir plius grėsmė pulti mūsų atomines elektrines – tai reiškia, kad netrukus didelis pavojus virs tam tikrais veiksmais“, – sako O. Hetmanas.
Anot jo, Rusija gali pagaminti gana nemažai „Shahed“ – iki 500 per mėnesį. Iš esmės tai reiškia, kad rusai gali atakuoti Ukrainą dronais nors ir kiekvieną dieną.
O. Hetmano teigimu, dronais Rusija išbando ukrainiečių oro gynybą bei vykdo žvalgybą.
„Reikia nepamiršti, kad „Shahed“ su pilnu baku veikimo nuotolis yra 2 500 kilometrų. O tokiu greičiu, kokiu jis skrenda, ore jis gali išbūti iki 14 valandų. Ir jis gali ilgai skraidyti virš Kyjivo arba virš kito miesto, t. y. gali tiesiog skrieti ratu. Jis gali tai daryti net tiesiog be sprogmenų, kol bus perimtas ir numuštas.
Tai suteikia rusams galimybę laikyti mūsų civilius gyventojus įtampoje. Nes oro pavojaus metu uždaromos tam tikros įstaigos, tam tikros parduotuvės, nevažiuoja metro, t. y. tai pablogina žmonių gyvenimą“, – sako O. Hetmanas.
Karas Ukrainoje tęsiasi daugiau nei dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.