J.Ravelonarivas ir prezidentas Hery Rajaonarimampianina nesutarė dėl įvairių klausimų, kaip bloga salos kelių būklė ir didėjantis nusikalstamumas sostinėje Antananaryve.
H.Rajaonarimampianina laimėjo rinkimus 2013 metais, bet susidūrė su pasipriešinimu jo vadovavimui: įstatymų leidėjai stengėsi atstatydinti valstybės vadovą, kaltindami jį konstitucijos pažeidimais ir nekompetencija.
„Prezidentas priėmė premjero Jeano Ravelonarivo atsistatydinimą, – sakoma prezidentūros pranešime. – Kol bus suformuota nauja vyriausybė, dabartinės vyriausybės nariai rūpinsis valdymo reikalais.“
Jokia to pasitraukimo priežastis oficialiai nebuvo įvardyta. Tačiau praėjus kelioms valandoms premjeras pareiškė, kad jis neatsistatydino. „Kalbėjausi su prezidentu apie atsistatydinimą šį rytą ir sakiau, kad pirmiausiai norėčiau pasitarti su savo šeima, – sakė J.Ravelonarivo. – Po to susitikimo, būdamas savo automobilyje, išgirdau pranešimą apie mano atsistatydinimą.“
„Iki šiol dar nesu atsistatydinęs. Tačiau dėl valstybės interesų pateiksiu savo atsistatydinimo prašymą tinkamesniu metu“, – paaiškino jis, nepateikdamas planuojamo žingsnio datos.
Madagaskarą kelerius metus krėtė neramumai, kai per 2009 metų perversmą buvo nuverstas prezidentas Marcas Ravalomanana. Tie įvykiai paskatino pasitraukti užsienio investuotojus, donorai sustabdė šalies finansavimą.
2013 metais įvykę prezidento rinkimai, turėję užbaigti politinių grupių priešpriešą, atvedė į valdžią H.Rajaonarimampianiną. J.Ravelonarivas premjeru tapo praėjusiais metais.
23 mln. gyventojų turintis Madagaskaras tebėra viena neturtingiausių Afrikos pietryčių šalių, smarkiai priklausoma nuo užsienio pagalbos, ir bet kokie atsinaujinę politiniai neramumai gali sukelti pavojų šalies plėtrai.