„Esate priklausoma nuo Rusijos vyriausybės ir esate priklausoma nuo pono [Vladimiro] Putino“, – sakė prezidentas, turėdamas galvoje paskolą, dėl kurios M. Le Pen partija susitarė su Čekijos ir Rusijos banku, kuris, pasak E. Macrono, yra „artimas Rusijos vyriausybei“.
M. Le Pen atkirto, kad ji yra „absoliučiai ir visiškai laisva moteris“, ir teigė, kad ta paskola yra „viešai žinomas dalykas“.
„Taip yra todėl, kad joks Prancūzijos bankas nenorėjo man suteikti paskolos“, – atsakė ji.
Tai buvo pirmoji rimtesnė E. Macrono ir M. Le Pen žodinė dvikova, per kurią prezidentas taip pat akcentavo ultradešiniųjų stovyklos veteranės sprendimą pripažinti Krymą Rusijos dalimi, kai šį Ukrainai priklausantį pusiasalį 2014 metais aneksavo Maskva.
„Pagal tarptautinę teisę mes retai pripažįstame... teritorijas, kurios buvo aneksuotos jėga“, – sakė jis.
M. Le Pen pabrėžė, kad ji palaiko visas sankcijas Maskvai, paskelbtas po to, kai Rusijos vadovas Vladimiras Putinas vasario 24 dieną pasiuntė savo pajėgas į Ukrainą, taip pat pritaria ginklų tiekimui Ukrainai.
„Agresija, kurią patiria Ukraina, nepriimtina“, – sakė ji.
Praėjusią savaitę M. Le Pen sukėlė bangas pareiškusi, kad NATO ir Rusija turėtų užmegzti glaudesnius ryšius, kai tik baigsis karas Ukrainoje.
Ji taip pat patvirtino, jog siektų pakartoti 1966 metais Prancūzijos priimtą sprendimą pasitraukti iš NATO jungtinės karinės vadovybės, bet neatsisakyti įsipareigojimo laikytis esminio Šiaurės Atlanto sutarties 5-ojo straipsnio dėl kolektyvinės gynybos.