„Sutarėme su jumis, kad padarysime viską, kad mūsų draugai pakistaniečiai, darbininkai, valstiečiai, intelektualai – tie, kurie nori atvykti į Baltarusiją ir čia dirbti. Mes suteiksime jiems atitinkamą paramą, – sakė Aleksandras Lukašenka. – Taip pat sutarėme parengti konkretų mechanizmą, kaip atvežti žmones dirbti į Baltarusiją. Jie mums bus labai reikalingi“.
„Su mano draugu Pakistano ministru pirmininku taip pat sutarėme, kad netrukus bus atsiųsti įvairių sektorių ekspertai. Sektoriai, kurių prašysime. O Pakistano vadovybė padės mums atrinkti tokius žmones. Tegul tai bus 100 tūkstančių, gal 120-150 tūkstančių šių specialistų. Esame pasirengę juos priimti Baltarusijoje ir sudaryti reikiamas sąlygas jų darbui“, – sakė Baltarusijos diktatorius.

Maža to, A. Lukašenka žada atidaryti oro tiltą tarp Minsko ir Islamabado.
„Esu įsitikinęs, kad jei greitai sukursime oro tiltą tarp Islamabado ir Minsko ir palaikysime oro susisiekimą, pasieksime labai didelę pažangą šia kryptimi. Ypač jei iš Pakistano į Baltarusiją pritrauksime darbo jėgos išteklių (o mes pritrauksime), žmonėms reikia greito oro susisiekimo. Esame pasirengę dirbti šia kryptimi ir eiti savo keliu“, – sakė A. Lukašenka.
Migrantai plūsta iš Baltarusijos į kaimynines ES šalis
Lenkijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius Wieslawas Szczepanskis balandžio 8-ąją skelbė, kad migracijos spaudimas Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje stiprėja.
Pasak W. Szczepanskio, daugiau nei 200 kilometrų ilgio sienos ruožą saugo tik elektroninė sistema. Kai kurios Lenkijos upės sudaro šalies sieną ir jas dažnai mėgina perplaukti migrantai, stato plaustus, kad pasiektų kitą krantą Lenkijoje. Šiuos asmenis „atveža Baltarusijos pasieniečiai“.
186 kilometrus Lenkijos sienos saugo fizinis barjeras, sustiprintas elektronine aptikimo sistema. Šiuo metu kuriama elektroninė aptikimo sistema, kuri apimtų visą sieną.
Nuo 2021 m. į Lenkiją, Lietuvą ir Latviją plūsta migrantai daugiausia iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų šalių, jie mėgina patekti į šalį iš Aliaksandro Lukašenkos režimo valdomos Baltarusijos, bendradarbiaujančios su Rusija.
Nuo kovo 27 d. įsigaliojo vadinamasis prieglobsčio įstatymas, suteikiantis Lenkijos vyriausybei teisę tam tikrose sienos atkarpose iki 60 dienų sustabdyti teisę prašyti prieglobsčio. W. Szczepanskis sakė, kad kitas vidaus reikalų viceministras Maciejus Duszczykas pirmadienį išvyko į Egiptą susitikti su arabų šalių atstovais, kad praneštų jiems apie teisės prašyti prieglobsčio Lenkijoje sustabdymą ir paaiškintų, kad Lenkija nepriims migrantų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!