Pasitraukęs iš vadovavimo Baltarusijos prezidento ir jo šeimos nariai negalės būti patraukti atsakomybėn už nusikaltimus, kuriuos įvykdė savo vadovavimo metu. Neliečiamybė taikoma ir prisigrobtiems arba uždirbtiems turtams, aktyvams, vykdytam susirašinėjimui. Iki gyvenimo galo buvusiems prezidentams išlaikoma ir teisė į apsaugą.
Mirus buvusiam prezidentui laidotuves finansuos valstybė. Pats „buvęs prezidentas“ automatiškai tampa Baltarusijos liaudies tarybos delegatu ir Baltarusijos Respublikos tarybos nariu iki gyvenimo pabaigos.
Šios pataisos oficialiai net nebuvo publikuotos prezidentūros tinklapyje, tačiau jį galima aptikti interneto archyvuose, rašoma „Zerkalo“.
Lukašenka ruošia dirvą savo pasitraukimui iš prezidento posto
A. Lukašenka prezidento postą šalyje yra uzurpavęs nuo pat 1994 m. – jis yra pirmasis ir vienintelis Baltarusijos vadovas. Daugumą rinkimų šalyje lydėjo politiniai skandalai, Baltarusijos režimas buvo kritikuojamas dėl kitaminčių persekiojimo ir rinkimų rezultatų klastojimo. 2020-ųjų rinkimai baigėsi masiniu gyventojų nepasitenkinimu dėl susidorojimo su opozicija ir rinkimų rezultatų klastojimu.
2022-aisiais A. Lukašenka Baltarusijoje surengė konstitucijos pataisų referendumą, kurios numatė respublikos prezidento, Baltarusijos liaudies tarybos ir Respublikos tarybos įgaliojimų pokyčius. 2021-aisiais A. Lukašenka yra išreiškęs pageidavimą nelikti prezidento poste „amžinai“, tačiau analogiškai yra kalbėjęs ir jo bičiulis V. Putinas – kuris jau patvirtino sieksiantis dar vienos prezidento kadencijos 2024-ųjų rinkimuose Rusijoje.
Šeštoji A. Lukašenkos valdymo kadencija baigsis 2025-aisiais. Manoma, kad visų šių šalies pagrindinių įstatymų keitimo prasmė – bandymas išlaikyti valdžią savo patikėtinių rankose ir po paties vadovo pasitraukimo iš aukščiausiojo posto.
Pastaruoju metu pagausėjo pranešimų apie prastėjančią A. Lukašenkos sveikatos būklę, praėjusiais metais jis viešumoje pasirodė akivaizdžiai perbalęs, su kateterio žyme ant rankos.