Liuksemburgas tapo trečiąja ES šalimi, įteisinusia eutanaziją. Didžiosios Kunigaikštystės parlamentas trečiadienį priėmė įstatymą, suteikiantį teisę gydytojams padėti pacientams pasitraukti iš gyvenimo.
Eutanaziją įteisinantis įstatymas buvo priimtas nedidele balsų persvara, pranešė naujienų agentūra AFP. Pirmasis ES šalyse eutanazijos įstatymas, kuriame buvo numatyti griežtos išlygos, 2002 m. buvo priimtas Nyderlanduose. 2003 m.savanorišką pasitraukimą iš gyvenimo siekiant išvengti kančių įteisino ir Belgija.
Liuksemburgo parlamento priimtas įstatymas sukėlė stiprų šalies katalikų bendruomenės pasipriešinimą. Eutanazijai nepritaria ir dauguma šalies medikų.
„Šis įstatymas – tai ne leidimas žudyti, - tvirtino įstatymo projektą rengusi socialistų partiją atstovaujanti Liuksemburgo parlamentarė Lydie Err. – Jis skirtas ne tėvams ar gydytojams, o tik pacientams, kurie patys gali nuspręsti, ar nori užbaigti savo kančias“, - sakė ji.
Įstatyme numatyta, kad eutanazijos procedūra bus griežtai reguliuojama. Gydytojai privalės konsultuotis su kolegomis dėl to, ar pacientas kenčia dėl labai pavojingos ir nepagydomos ligos. Bus sudaryta nacionalinė komisija, kuri nagrinės atskirus eutanazijos atvejus, siekdama įsitikinti, kad buvo laikomasi visų teisinių procedūrų.