„Kai yra karšti taškai ir kai situacija būna labiau stabilizuota, teoriškai galima tą svarstyti. Įsivaizduočiau, kad jeigu būtų atitrauktos pajėgos vienos nuo kitų nuo konfrontacinės linijos, tai teoriškai tame tarpe galėtų būti dislokuotos (taikdarių) pajėgos,“ - BNS ketvirtadienį sakė ministras.
„O kaip tai atrodys praktiškai, reikės dar palūkėti. Kiek supratau, buvo neigiama Rusijos reakcija. Žinant Rusijos vaidmenį Jungtinėse Tautose, jei ta reakcija neigiama, tai būtų sudėtinga tikėtis kažkokio sprendimo“, - pridūrė L.Linkevičius.
Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (NSGT) trečiadienį vakare patvirtino kreipimąsi į Jungtines Tautas ir Europos Sąjungą, kuriame prašoma atsiųsti taikdarių kontingentą į konflikto krečiamus šalies rytus.
„Buvo aptartas šis klausimas ir priimtas sprendimas kreiptis į JT ir ES, kad Ukrainos teritorijoje būtų pradėta taikos palaikymo ir saugumo operacija“, - žurnalistams po tarybos posėdžio sakė NSGT sekretorius Oleksandras Turčynovas.
Pasak jo, dabar Ukrainos užsienio reikalų ministerija parengs tokį prašymą, o šalies parlamentas jam pritars.
O.Turčynovas nurodė, kad taikdariai turėtų būti dislokuoti abipus fronto linijos šalies rytuose, taip pat prie Rusijos ir Ukrainos sienos ruožo, kurio nekontroliuoja Kijevo vyriausybė.
Tačiau Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Vitalijus Čiurkinas ketvirtadienį pareiškė, kad Ukrainos valdžios raginimas atsiųsti taikdarius į Rytų Ukrainą yra mėginimas sužlugdyti Minsko susitarimus.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.