• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį mėnesį „TikTok“ programėlė gali būti uždrausta JAV, jei sausio 19 d. įsigalios įstatymas, pagal kurį programėlės savininkė,  Kinijos bendrovė „ByteDance“ bus priversta nutraukti jos veiklą JAV, rašoma CBS.

Šį mėnesį „TikTok“ programėlė gali būti uždrausta JAV, jei sausio 19 d. įsigalios įstatymas, pagal kurį programėlės savininkė,  Kinijos bendrovė „ByteDance“ bus priversta nutraukti jos veiklą JAV, rašoma CBS.

REKLAMA

Įstatymas, pavadintas „Protecting Americans from Foreign Adversary Controlled Applications Act“ („Amerikiečių apsauga nuo užsienio priešiškų šalių kontroliuojamų programų“), uždraustų „Google“ ar „Apple“ parduotuvėms ir interneto svetainėms suteikti prieigą prie „TikTok“ programėlės.

Antradienį „Bloomberg“ pranešė, kad Elonas Muskas galėtų nusipirkti „TikTok“ operacijas JAV, tokiu būdu leisdamas programėlei išvengti draudimo.

„Wedbush“ technologijų analitikas Danas Ivesas sakė, kad nesitiki, jog „ByteDance“ kada nors parduos „TikTok“.

Sausio 11 d. Aukščiausiasis Teismas išklausė vyriausybės advokatų, kurie teigė, kad „TikTok“ kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui, argumentus.

REKLAMA
REKLAMA

Programėlė taps neaktyvi

Jei įstatymas įsigalios sausio 19 d., JAV žmonės, kurie dar nėra atsisiuntę „TikTok“ programėlės, nebegalės ja naudotis.

REKLAMA

Pranešama, kad jos nebebus galima atsisiųsti iš internetinių parduotuvių, įskaitant „Apple“ ir „Google“.

Dar neaišku, kas nutiks „TikTok“ vartotojams, kurie jau turi programėlę savo įrenginiuose. Pagal vieną scenarijų ji taps neaktyvi, o naudotojai gaus pranešimą, kuriame bus nurodyta, jog ji neveikia ir nėra jiems prieinama.

„Jie gaus pranešimą, kuriame bus parašyta: „Ši paslauga jūsų šalyje neprieinama. Taip greičiausiai ir nutiks, remiantis tuo, ką matėme kitose šalyse, uždraudusiose tam tikras platformas“, – sakė Brauno universiteto kibernetinio saugumo profesorius Timothy Edgaras.

REKLAMA
REKLAMA

T. Edgaras pažymi, kad naujasis įstatymas nėra nukreiptas prieš vartotojus, o tai reiškia, kad net jei draudimas įsigalios, žmonėms nebūtų neteisėta turėti „TikTok“ savo telefonuose arba bandyti pasiekti šią platformą.

JAV gyvenantys naudotojai greičiausiai galėtų apeiti draudimą naudodamiesi virtualiu privačiu tinklu (VPN), kuris padėtų pasiekti „TikTok“ programėlę.

Europoje taip pat kyla diskusijų dėl „TikTok“ uždraudimo. Pavyzdžiui, Albanijos ministras pirmininkas Edi Rama apie programėlės uždraudimą paskelbė gruodžio 21 d., kai lapkritį vienas mokinys mirtinai subadė 14-metį berniuką, rašoma „The Independent“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigia, kad šiuo žingsniu stengiasi apsaugoti jaunus žmones.

„TikTok“ alternatyvos

Vartotojams, ieškantiems „TikTok“ programėlės alternatyvų, siūloma naudotis „YouTube Shorts“ ir „Instagram Reels“.

„Trumpo formato vaizdo įrašų turinys yra tai, ko žmonės nori, ir jie ir toliau ieškos būdų, kaip jį gauti“, – sakė T. Edgaras.

Be to, 2020 m. pradėjo veikti bendrovei „ByteDance“ priklausanti socialinių tinklų programėlė „Lemon8“, atliekanti panašią funkciją kaip ir „TikTok“, tačiau ekspertai pažymi, kad jai gali būti taikomas tas pats įstatymas.

REKLAMA

Šanchajuje įsikūrusios bendrovės ir kinų kalba veikianti programėlė „RedNote“ taip pat turi daug panašumų su „TikTok“. Kinijoje ji vadinama „Xiaohongshu“, kas mandarinų kalba reiškia „Mažoji raudonoji knygelė“. Šiuo metu tai yra populiariausia programėlė „Apple“ parduotuvėje, mat daug „TikTok“ vartotojų nusprendė nelaukti draudimo įsigaliojimo ir jau dabar ieško alternatyvų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų