• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karo medikas iš Lietuvos papasakojo apie savo draugiškus jausmus ukrainiečiams, norą padėti ir padėti apsaugoti Lietuvą Ukrainos teritorijoje. Televizijai „Current Time“ 30-metis lietuvis pasakojo, kad didžiausia motyvacija jam yra galimybė išgelbėti kieno nors sūnų, tėvą, brolį, dukrą.

Karo medikas iš Lietuvos papasakojo apie savo draugiškus jausmus ukrainiečiams, norą padėti ir padėti apsaugoti Lietuvą Ukrainos teritorijoje. Televizijai „Current Time“ 30-metis lietuvis pasakojo, kad didžiausia motyvacija jam yra galimybė išgelbėti kieno nors sūnų, tėvą, brolį, dukrą.

REKLAMA

Šaukiniu „Dantistas“ Ukrainos kariuomenėje pakrikštytam lietuviui Albertui tėra 30 metų, tačiau, anot jo paties, jaučiasi jis gerokai vyresnis.

Į Ukrainą Albertas atvyko dar prieš Rusijos plataus masto karo pradžią, o jam prasidėjus liko šalyje ir užsirašė savanoriu į Ukrainos kariuomenę. Albertas pateko į Kyjivo teritorinės gynybos karių gretas, o vėliau tarnavo baltarusių pagrindu sudarytame Kalinausko pulke. Dabar lietuvis dirba mediku evakuacinėje komandoje, išvežančioje sužeistuosius iš mūšio lauko.

Gina ne tik Ukrainą, o pirmiausiai – Lietuvą

Į Ukrainą Albertas atvyko 2021-ųjų gruodį – norėjo susitvarkyti dantis. Tuo pačiu norėjo aplankyti Ukrainą, pavažinėti po šalį.

REKLAMA
REKLAMA

Prasidėjus karui užsirašė į savanorius, prisidėjo prie Kyjivo teritorinės gynybos veiklos.

Jau nuo 2022-ųjų vasaros jis karo mediko padėjėjas evakuaciniame automobilyje. Šiuo metu tarnauja CASEVAC komandos gretose – tai spec. technika aprūpintas automobilis, skirtas evakuoti sužeistus karius iš mūšio lauko ir nugabenti juos į užnugarį.

REKLAMA

Albertas akcentavo, kad jis nesijaučia „užsieniečiu, kuris nusprendė ginti Ukrainą prieš Rusiją“. Maža to, per kelis Ukrainoje praleistus mėnesius iki plataus masto karo pradžios jis spėjo pamilti tautą, žmones, kurie su juo gerai elgėsi.

„Pirmiausiai, tai yra mano gimtosios valstybės, Lietuvos Respublikos, gynyba nuo galimos agresijos. Man norisi pradėti ginti Lietuvą Ukrainoje ir nelaukti, kol priešas ateis pas mus ir pradės griauti jau mūsų miestus“, – cituojamas jis „Current Time“.

REKLAMA
REKLAMA

Apie karo mediko darbą

Kalbėdamas apie savo tiesiogines pareigas lietuvis pasakojo, kad jos pagrindinė užduotis – išgabenti sužeistąjį iš mūšio lauko ir, pageidautina, kad paciento sveikatos būklė per tą laikotarpį nepablogėtų.

Mano užduotis – išlošti laiko, suteikti minimalią pagalbą pacientui pakeliui“, – aiškino jis.

„Vykdome sužeistųjų medicininę evakuaciją. Gavę pranešimą, kad yra sužeistųjų, turime vykti jų paimti. Kartais tenka atlikti ir vairuotojo funkcijas, dirbti su žemėlapiais, šiek tiek su radijo ryšiu, minimaliai suprasti, kaip ir kas organizuojama, nors pagal profesiją ir nesu radistas. Turiu atlikti medicininę žvalgybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei atvykstame į naują kovos veiksmų rajoną, tenka ieškoti kokių nors kontaktų, evakuacijos kelių. Taip pat turime išstudijuoti įvairių tipų minas, žinoti, kaip veikia dronai. Visa tai todėl, kad per pastaruosius metus medikai tapo labai geidžiamu Rusijos kariuomenės, priešo taikiniu.

Ukrainos karo medikas fronte 2022 m. vasarą ir Ukrainos karo medikas fronte 2024 m. vasarą yra visiškai skirtingi medikai. Reikalavimai šiai specialybei nuolat auga“, – dėstė savo darbo subtilybes Albertas.

REKLAMA

Kalbėdamas apie tai, kas jį motyvuoja užsiimti šia veikla, jis akcentavo pagalbos kitiems atvejus, o taip pat naujus dalykus, kuriuos kasdien išmoksta fronte.

„Čia taip pat yra galimybė tobulėti. Tu nuolat turi gerinti žinias, savo kvalifikaciją, visada mokaisi, mokaisi iš savo klaidų, iš kitų klaidų. Tai gana įdomu ir tuo pat metu tai yra labai svarbu kariams, kuriems tu gali išgelbėti gyvybę. Tu gali išgelbėti kieno nors sūnų, tėvą, dukrą – tai labai motyvuoja“, – pasakojo lietuvis karo medikas.

REKLAMA

Apie santykius su baltarusiais

Albertas pripažino, kad karo metu turėjo mokytis tiek ukrainiečių, tiek vėliau ir baltarusių, su kuriais puikiai sutarė, kalbos.

„Aš labai dėkingas baltarusiams, kad jie mane į pulką priėmė, nors aš kitos šalies pilietis ir absoliučiai niekaip su jų kultūra, šalimi, nesusijęs. Tačiau jie mane priėmė kaip savą. Ir niekada per visą laiką pulke aš nejaučiau savo ar kitų lietuvių atžvilgiu kažkokios diskriminacijos. Mes turime vieną priešą, ir visi konfliktas turės būti sprendžiami tik po mūsų bendros pergalės“, – „Current Time“ cituojamas pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, vienas sunkiausių dalykų kare – neteikti bendražygių, priprasti prie nuolatinių mirčių.

„Vienas iš sunkiausių dalykų kare – tai, aišku, priprasti prie mirčių, bendražygių žūčių. Sunku, kada tu kalbėjai su žmogumi prieš keletą dienų, ir sulauki naujienos, kad jo daugiau su mumis nėra. Tu supranti, kad žmogaus dar visas gyvenimas priešaky laukė. Jis pasirinko, jis ėjo kariauti už laisvę ir žuvo“, – aiškino Albertas.

sėdi Vilniaus bare ukrainiečiai ir juokiasi
Didziausia pagarba siems didvyriams
Siuksle gavo issilavinima LT bet nusprende nuotykiu chochliandijoj ieskot. Velniop tokius, poto dar reiks susimest ir islaikyt toki ubliudka kai gris be kojyciu ir rankyciu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų