• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Libano armijos vyriausiasis operacijų vadas generolas Francois al-Hajj bei dar 3 žmonės žuvo per bombos sprogimą krikščioniškame Baabdos miestelyje, esančiame sostinės Beiruto prieigose, praneša BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Sprogimas nugriaudėjo visiškai greta Libano prezidento rūmų. Generolas Hajj buvo laikomas realiausiu kandidatu užimti kariuomenės vado, jei dabartinis armijos vadas generolas Michelis Suleimanas būtų paskirtas valstybės prezidentu.

REKLAMA

Libanas šiuo metu siekia išbristi iš politinės krizės, į kurią pateko nesugebėjęs išsirinkti prezidento. Opozicija taip pat atsisako pripažinti išrinktąją vyriausybę. Jei provakarietiškai valdančiajai daugumai bei prosiriškai opozicijai, vadovaujamai „Hezbollah“ grupuotės, pavyks susitarti, tai buvusio prezidento Emilio Lahoudo įpėdiniu turėtų tapti dabartinis armijos vadas.

REKLAMA
REKLAMA

Per sprogimą žuvęs generolas Hajj vadovavo Libano armijai, kai ši kovojo su islamistinės grupuotės „Fatah al-Islam“ kovotojais, įsitvirtinusiais Nahr al-Baredo pabėgėlių stovykloje. Per šiuos susirėmimus žuvo 400 žmonių, o dar 40 tūkst. neteko prieglobsčio.

BBC korespondentai praneša, kad nekyla jokių abejonių, jog trečiadienį įvykdytas bombos sprogimas buvo išpuolis, kuriuo siekta pasikėsinti būtent į generolą al-Hajj. Pranešama, kad generolas iš savo namų automobiliu išvažiavo likus vos kelioms minutėms iki sprogimo ir tikriausiai keliavo į netoliese esančią Gynybos ministeriją. Sprogimo metu tiek generolas Hajj, tiek jo apsauginis žuvo iš karto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Libano armija netrukus po kruvino incidento išplatino pareiškimą, kuriuo pasmerkė išpuolį ir pareiškė, kad pradėtas tyrimas dėl nužudymo. Sirijos pareigūnai taipogi pasmerkė sprogdinimą ir teigė, kad nelaimės pasipelnyti gali nebent Izraelis ir Libane veikiantys šios šalies agentai.

REKLAMA

Stebina tai, kad pasikėsinimas įvykdytas bene labiausiai saugomoje teritorijoje, kurioje glaudžiasi ne tik prezidento rūmai, bet ir Gynybos ministerija, užsienio šalių ambasados bei aukščiausių Libano politikų rezidencijos. Teigiama, kad pasikėsinimą organizavusi grupuotė yra labai gerai organizuota ir disponuoja slaptais žvalgybiniais duomenimis.

Per pastaruosius porą metų tai jau nebe pirma aukšto rango Libano politiko žmogžudystė. Dauguma nužudytųjų – prieš Sirijos įtaką Libane pasisakantys politikai. Tiesa, generolo Hajj politinė orientacija nebuvo žinoma ir į jį anksčiau kėsinamasi nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų