Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis interviu dienraščiui "Dziennik" pareiškė dar 1981 metais girdėjęs gandų, jog Lechas Walesa esąs komunistinio saugumo agentas "Bolekas", tačiau tada tuo tikėti nelinko.
Pasak dabartinio Lenkijos vadovo, kas yra tas agentas "Bolekas" pirmasis supratęs jo brolis dvynys Jaroslawas.
Praėjusį pirmadienį Lenkijoje pasirodė skandalinga knyga, kurioje Lenkijos tautos atminties instituto (LTAI) istorikai mėgina įrodyti, kad legendinis "Solidarumo" steigėjas dar 1970 metais buvo užverbuotas saugumų tarnybų ir šešerius metus bendradarbiavo su jomis kaip agentas "Bolekas".
Knygą "Saugumo tarnyba ir Lechas Walesa. Priedas prie biografijos" (SB a Lech Walesa. Przyczynek do biografii) parašę mokslininkai Slawomiras Cenckiewiczius ir Piotras Gontarczykas šiuos teiginius grindžia surinktais naujais dokumentais.
L.Kaczynskis pažymėjo, kad aštuntojo dešimtmečio pradžios įvykiai turėjo didelės Lenkijos gyvenimui dešimtojo dešimtmečio pradžioje ir iš esmės lėmė, jog L.Walesa tapo šalies lyderiu.
"Dėl populiarumo laimėjęs rinkimus, jis iškart pakeitė kursą, o jo baze tapo ydingiausia nomenklatūros dalis - komunistinis saugumas", - sakė jis.
Paklaustas dienraščio, kodėl būtent devintajame dešimtmetyje jis su broliu rėmė L.Walesą, Lenkijos vadovas atsakė, kad "tuo metu "Solidarumo" vadovas buvo tos visuomenės dalies, kuri norėjo radikalių permainų, lyderis, ir buvo sunku numatyti, jog aštuntojo dešimtmečio pradžios įvykiai turės tokios didelės įtakos jo pozicijai".
"Nesitikėjau, kad jis taip pasikeis, ir todėl po aštuonerių metų bendradarbiavimo mūsų santykiai nutrūko", - dėstė dienraščiui L.Kaczynskis.
"Pamenu atvejų, kai Walesa, išsitraukęs butelį baltosios, o man, inteligentui, pasiūlęs brendžio, kalbėdavo buvęs kvailas aštuntajame dešimtmetyje, tačiau kuo tas kvailumas pasireiškė smulkiau nepasakojo", - sakė jis.
L.Walesa neigia įtarimus bendradarbiavus su komunistiniu saugumu ir grasina kreiptis į teismą, jeigu juos pateikę asmenys, tarp jų ir prezidentas, viešai neatsiprašys jo dėl kaltinimų.