„Hitleris miręs, bet Putinas gyvas ir kartoja istoriją su ukrainiečiais“, – per penktadienio eiseną sakė 95 metų Stanislawas Fidurskis, į pensiją išėjęs pulkininkas.
Pasak jo, Lenkija galėtų suformuoti didesnę valstybę su Ukraina. Tokią idėją palaikė ir aštuntą dešimtį metų einantys Marekas bei Piotras – jų nuomone, tai padėtų Varšuvai „priešintis Rusijai“.
Karinę uniformą vilkėjęs ir savo medalius prisisegęs S. Fidurskis buvo tarp maždaug 10 tūkst. eisenos su deglais dalyvių – jų šiemet buvo mažiau nei paprastai.
Šis renginys, skirtas Lenkijos Nepriklausomybės dienai, neretai sukelia kontroversiją ir supriešina konservatyvesnes grupes su liberalesniais lenkais.
Eisenoje, kur buvo nešamos Lenkijos ir mažų kraštutinių dešiniųjų partijų bei katalikiškų grupių vėliavos, taip pat buvo nemažai plakatų, nukreiptų prieš LGBTQ palankią politiką.
„Ši eisena neša lenkų, susiduriančių su materializmu, vartotojiškumu ir internacionalizacija, atgimimo idėją“, – sakė vienas eisenos steigėjų Jacekas Krzystekas.
„Norime išsivaduoti nuo tam tikrų dalykų, deja, naikinančių Vakarų Europą“, – pareiškė jis.
Kai kurie vienos mažos ultranacionalistų partijos nariai nešė transparantą su užrašu „Stabdyk Lenkijos ukrainizaciją“. Kitas užrašas skelbė: „Tai ne mūsų karas.“
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios nuo karo pabėgo daugiau kaip 7,8 mln. ukrainiečių, nurodo Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra. Kaimyninės šalys, tarp jų Čekija, Lenkija, Rumunija ir Slovakija karo pabėgėliams atvėrė sienas, namus ir pinigines.