Lenkijos įkalinimo įstaigose vidutiniškai kas dešimt dienų nusižudo po kalinį, be to, kasmet kelis šimtus žmonių, norinčių pasitraukti iš gyvenimo, kalėjimų tarnybos išgelbėja, rašo tinklalapis tvp.Info.
Lenkijos kalėjimų priežiūros tarnybos duomenys rodo, kad pernai šalyje nusižudė 36 kaliniai, o dar 200 bandė nusižudyti, bet buvo išgelbėti.
Tačiau, kaip rodo statistika, Lenkija šiuo atžvilgiu Europoje neatrodo labai blogai - šioje šalyje nusižudo vidutiniškai 3,9 iš 10 tūkst. nuteistųjų, o Prancūzijoje šis skaičius yra 21,2, Danijoje - 19,4, Norvegijoje - 16,1, Šveicarijoje - 9,8.
Ekspertų nuomone, ryžtis tokiam žingsniui kalinius paskatina sąžinės priekaištai arba ilgametės izoliacijos baimė. Savižudybė yra ir tam tikras būdas išvengti bausmės.
Kalėjimų darbuotojai teigia, jog nėra šimtu procentų patikimų būdų kaliniams nuo savižudybės apsaugoti, nes jeigu kas ryžtasi atimti sau gyvybę, visad sugalvoja, kaip tai padaryti. Vienas nuteistas lenkas, iš kurio buvo atimti visi pavojingi daiktai, sugebėjo išardyti elektros jungtuką ir joje rastu skardos gabalėliu persipjauti venas.
Lenkijoje savižudybių skaičius augo nuo 2004-ųjų iki 2006-ųjų, o šiuo metu stabilizavosi.
Plačiau apie savižudybes Lenkijos kalėjimuose buvo pradėta kalbėti praėjusią savaitę, kai kalėjime nusižudė trečias byloje dėl vieno verslininko sūnaus pagrobimo ir nužudymo nuteistas asmuo.
Dėl šios savižudybės atsistatydino teisingumo ministras Zbigniewas Cwiakalskis (Zbignevas Cviankalskis).