Po potvynių bebrai pradėjo rausti pylimus. Buvo surengtas krizių štabo posėdis, kuriame be kita ko buvo aptartas ir bebrų klausimas.
„Jūsų siūlymai nėra pirmieji, kad reikalingi greiti pokyčiai, kai kalbama apie bebrų buvimą ant pylimų. Priėmėme sprendimus 2010 m., aplinkosaugininkus tai erzino, bet yra prioritetai. Kartais tenka rinktis tarp meilės gyvūnams ir miestų, kaimų saugumo bei krantinių stabilumo“, – sako D. Tuskas.
Jis pažadėjo peržiūrėti reglamentus.
„Viską darykite šių reglamentų rėmuose, aš ginsiu šiuos sprendimus. Krantinės šiandien yra absoliutus prioritetas“, – nurodė premjeras.
Svarbus bebrų vaidmuo
Pasak ekologų, bebrai atlieka svarbų vaidmenį. Savo veikla bebrai atkuria vandens telkinių ir jų natūralių užliejamų teritorijų ryšius, sukuria pelkių plotus, kuriuose vanduo teka lėčiau nei upėse ir turi galimybę įsigerti į gruntą, taip pakeldamas požeminio vandens lygį ir užkirsdamas kelią sausroms.
„Poveikis yra fenomenalus. Pirma, turime vandens sulaikymą. Antra, turime vandens valymą. Vandenyje esančios kietosios medžiagos nusėda bebrų tvenkiniuose“, – sako miškininkas ir biologas Andrzejus Czechas.
Anot jo, bebrai didina biologinę įvairovę, o vandens tėkmės sulėtėjimas padeda kovoti su potvyniais ir sausra.
Primename, kad prieš keletą savaičių Lenkiją nusiaubė didžiulės liūtys, o vėliau ir po jų kilę potvyniai. Kai kurie miestai buvo praktiškai nusiaubti, audra pareikalavo gyvybių.