• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos kariai pradėjo statyti pjaunančios vielos tvorą prie Baltarusijos sienos, turinčią neleisti migrantams patekti į Europos Sąjungą.

Lenkijos kariai pradėjo statyti pjaunančios vielos tvorą prie Baltarusijos sienos, turinčią neleisti migrantams patekti į Europos Sąjungą.

REKLAMA

2,5 m aukščio tvora turi būti pastatyta 180 km pasienio ruože. Tai beveik pusė viso Baltarusijos ir Lenkijos sienos, einančios miškingomis vietovėmis, ilgio.

Tvorą penktadienį netoli pasienio miestelio Krynkų statė dešimtys karių.

Miestelio gyventojai nevienodai vertino naujo barjero statybas.

„Manau, kad tai dabartinėje situacijoje būtina“, – sakė 31 metų Magda. Ji priminė, kad migrantai dėl prieglobsčio gali kreiptis oficialiuose pasienio kontrolės punktuose.

„Kiekvieną dieną matome, kaip čia dirba pasieniečiai, kaip jie stengiasi suvaldyti situaciją“, – pridūrė ji.

Tačiau 66 metų pensininkas Marekas Epleris sakė: „Žmonėms tai nebus kliūtis, nes tvora, kurią jie stato, tie stulpai kelis kartus palijus nugrius.“

REKLAMA
REKLAMA

Tūkstančiai migrantų – daugiausia iš Vidurio Rytų – pastaraisiais mėnesiais kirto arba bandė kirsti trijų su Baltarusija besiribojančių Europos Sąjungos valstybių narių – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos – sienas.

REKLAMA

ES teigia, kad Minskas skatina migrantus imtis tokių veiksmų, norėdamas atkeršyti už režimui įvestas sankcijas, o Lenkija ir Baltijos valstybės tai vadina „hibridine agresija“ prieš visą bloką.

Lietuvai rugpjūčio pradžioje pradėjus apgręžti migrantus, padaugėjo pranešimų apie suintensyvėjusius atvykėlių srautus Latvijoje ir Lenkijoje.

Visos trys ES valstybės neįsileidžia prieglobsčio siekiančių migrantų, o Baltarusijos pasieniečiai neleidžia jiems sugrįžti į Baltarusiją, todėl dažnai kyla konfliktinių situacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos pasieniečiai penktadienį pranešė rugpjūčio mėnesį sutrukdę 3 059 sirų, irakiečių ir kitų migrantų bandymams neteisėtai patekti į šalies teritoriją iš Baltarusijos. Per pastarąją parą tokių bandymų buvo 55.

Pastarosiomis dienomis Lenkija taip pat padvigubino pasieniečiams padedantį karinį kontingentą prie rytinės sienos – dabar jį sudaro 2 tūkst. karių.

Viena migrantų grupė, kurią, pasak jiems padedančios labdaros organizacijos, sudaro afganistaniečiai, prie sienos yra įstrigę jau beveik tris savaites.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos pareigūnai neleidžia jiems kirsti sienos ir paprašyti prieglobsčio, o vyriausybė sako, kad juos įsileisti reikštų pasiduoti Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos šantažui.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra, Europos Taryba ir Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) ragina Lenkiją suteikti humanitarinę pagalbą šiems migrantams, bet Varšuva sakė, kad padėti galėtų tik sutikus Baltarusijai.

Pasak lenkų pareigūnų, minimi migrantai yra įsirengę stovyklą Baltarusijos teritorijoje visai prie pat sienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų