• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai iš Rusijos nelaisvės išlaisvinti „Azovstal“ gynėjai Turkijoje susitiko su savo šeimomis, rašo UNIAN. Tai pirmasis karių ir jų šeimų susitikimas per daugelį mėnesių.

6

Neseniai iš Rusijos nelaisvės išlaisvinti „Azovstal“ gynėjai Turkijoje susitiko su savo šeimomis, rašo UNIAN. Tai pirmasis karių ir jų šeimų susitikimas per daugelį mėnesių.

REKLAMA

Pranešama, kad prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas Turkijoje susitiko su penkiais Ukrainos kariškiais, kurie buvo „Azovstal“ gynėjai ir organizavo jų susitikimą su artimaisiais.

Prezidento kanceliarijos spaudos tarnybos duomenimis, tarp Rusijos ir Ukrainos įvykus mainams į Turkiją pateko „Azov“ pulko vadas Denisas Prokopenka, jo pavaduotojas Sviatoslavas Palamaras, 36-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados vado pareigas einantis Sergejus Volynskis, „Azov“ vyresnysis karininkas Olegas Chomenka ir 12-osios nacionalinės gvardijos brigados vadas Denisas Šlega.

„Turime paleisti visus, kurie tebėra Rusijos nelaisvėje ir už grotų, visus, kurie buvo prievarta deportuoti. Suprantate, kaip tai svarbu. Žmonės yra brangiausia, ką turi Ukraina. Mes sunkiai kovojame už kiekvieno mūsų kario ir civilio sugrįžimą“, – pabrėžia A. Jermakas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, „Azovstal“ gynėjų šeimos kovoja už tai, kad būtų išlaisvinti visi nelaisvėje tebesantys asmenys.

A. Jermakas pažymi, kad Mariupolio ir „Azovstal“ gynybos istorija tapo Ukrainos žmonių drąsos ir tvirtybės liudijimu pasauliui ir liks nesunaikinamumo pavyzdžiu daugeliui ukrainiečių kartų.

REKLAMA

Mariupolis tapo mūsų Termopilais. Kaip ir 300 spartiečių, Mariupolio gynyba ir tragedija turėtų būti žinoma pasauliui. Tačiau svarbiausia, ką visada sakau: herojai turi būti gyvi“, – sako jis.

Su „Azovstal“ gynėjais taip pat susitiko ir Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska.

„Yra daug emocijų. Kelias iki šios akimirkos buvo ilgas ir sunkus. Galiausiai jie galėjo apsikabinti. Perdaviau jiems linkėjimus ir padėką nuo Ukrainos, prezidento ir visų žmonių, už kuriuos jie kovoja. Svarbi diena. Svarbu tai, kad Ukraina kovoja ir kovos už visus mūsų žmones. Daug jų – vyrų ir moterų, kariškių ir civilių – vis dar yra Rusijos nelaisvėje. Ir mums reikia kiekvieno iš jų. Gyvų“, – pabrėžė O. Zelenska.

REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 21 d., Ukrainai ir Rusijos Federacijai apsikeitus karo belaisviais, iš Rusijos nelaisvės buvo grąžinta daugiau nei 200 Ukrainos gynėjų, tarp jų 124 pareigūnai, taip pat 10 užsieniečių.

Valstybės išdavyste įtariamas oligarchas Viktoras Medvedčiukas ir 55 Rusijos kariai buvo grąžinti į Rusijos pusę.

Tarp išlaisvintų ukrainiečių yra 188 „Azovstal“ gynėjai, iš jų 108 – pulko „Azov“ kariai, Nacionalinės gvardijos kariai, jūrų pėstininkai, pasieniečiai, policijos pareigūnai, teritorinės gynybos pajėgų nariai, SBU darbuotojai. Penki „Azov“ vadai, paleisti iš Rusijos nelaisvės, iki karo pabaigos liks Turkijoje.

Šie išlaisvinti asmenys pavasarį iki pat buvo paimti į rusų nelaisvę gynė paskutinę Mariupolio tvirtovę – plieno gamyklą „Azovstal“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų