„Mes nereikalaujame, kad jis (V. Zelenskis – red. past.) pasiduotų. Reikalaujame, kad jis duotų įsakymą paleisti visus civilius ir sustabdyti pasipriešinimą. Mūsų tikslas nėra režimo pasikeitimas Ukrainoje. Tai amerikietiška ypatybė. Jie tai daro visame pasaulyje.
Norime užtikrinti žmonių saugumą Ukrainos rytuose, kad jiems nekiltų grėsmės nei šios šalies militarizacija, nei nacifikacija, o Rusijos Federacijos saugumui nekiltų grėsmės iš Ukrainos teritorijos“, – interviu Italijos transliuotojui „Mediaset“ sakė S. Lavrovas.
Jis taip pat neigė, kad Rusija bandys išsikovoti pergalę Ukrainoje iki gegužės 9 d., kai Rusija mini Pergalės dieną – Antrojo pasaulinio karo pabaigą. S. Lavrovas tikino, kad Rusijos kariuomenė „nepriderins savo veiksmų jokiai datai, įskaitant Pergalės dieną“.
„Operacijos (taip Rusija vadina invaziją į Ukrainą – red. past.) Ukrainoje tempas visų pirma priklauso nuo būtinybės sumažinti bet kokią riziką civiliams gyventojams ir Rusijos kariškiams“, – tvirtino S. Lavrovas.
Paklaustas apie pastaruoju metu sklindančius gandus apie prezidento Vladimiro Putino sveikatą, jis tiesiai neatsakė ir pasakė:
„Paklauskite užsienio lyderių, neseniai kalbėjusių su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, įskaitant Jungtinių Tautų generalinį sekretorių Antonio Guterresą. Manau, jūs suprasite, kas pastatyta ant kortos“, – mįslingai sakė S. Lavrovas.
Rusija paprastai rengia pompastiškas Pergalės dienos iškilmes, įskaitant didelį karinį paradą Maskvos centre, o šalies prezidentas Vladimiras Putinas savo kalbose pabrėžia Rusijos vadovaujamą vaidmenį įveikiant fašizmą Europoje.
Tačiau šiemet šventinę nuotaiką temdys Maskvos kruvina karinė kampanija Ukrainoje, kurią V. Putinas pradėjo vasario 24-ąją teigdamas, jog kaimyninė šalis turi būti „denacifikuota“, taip pat pažėręs kitų su Antruoju pasauliniu karu susijusių argumentų.
Kyjivas ir jo sąjungininkai Vakaruose šį įsiveržimą laiko neišprovokuotu ir nepagrįstu. Vakarų šalys paskelbė Rusijai gniuždančių ekonominių sankcijų ir teikia plačią karinę pagalbą Ukrainai.
Nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios žuvo tūkstančiai civilių gyventojų, milijonai buvo priversti palikti savo namus.
Maskva teigia, kad per šią „operaciją“ žuvo per tūkstantį jos karių. Ukraina savo ruožtu skelbia, kad Rusijos kariuomenės nuostoliai daug didesni.